Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
soko

Vectra gaśnie po 15 sek , zapowietrzanie ?

Recommended Posts

Witam. od paru dni mam problem z moja viki 2.0 diesel. Odrazu przepraszam ADMINOW bo nie wiem czy w dobrym dziale pisze.

Viki pali mi od strzala ale po 10sek gasnie. ponowne jej dpalenie to heblowanie na rozruszniku tak jak by sie zapowietrzala.

Wiec zalazylem gruszke z zaworkiem jednostronnym 10cm przed filtrem, bo myslalem ze paliwo mi ucieka. lecz paliwo nie ucieka jest w gruszcze i dalej sie to dzieje. Lecz gruszke mi zasysa i robi sie zniej nalesnik.

Sprawdzalimy ja komputerem boshowskim i zadnych usterek nie pokazuje . ba nawet mechanik zwiekszyl jej dawke rozruchowa co by nie gasla lecz to tez nie pomoglo. Filter jest caly , nie ma przeciekow.

Nie wiem juz co moze jej byc juz 2 mechanikow mi nie pomoglo .

Macie jakis pomysl ? mieliscie kiedys podobny przypadek ,.

EDIT

Edytowałem tytuł na jakiś normalny

Edited by neo_82

skoro zasysa gruszkoe to bym sprawdzil czy smog w zbiorniku nie jest zapchany lub przewody pomiedzy gruszka a zbiornikiem.a odkrec korek wlewowy od zbiornika i sprawdz czy podcisnienie sie nie robi

gruszke doprowadzilem do porzadku [ zeby nie byla nalesnikiem ] odpowietrzylem . odkrecilem korek wlewowy i tez sie robi podcisnienie i gruszka robi sie jak nalenik.

Ale jak by bym smog zapchany albo przewody to wogole nie moglbym jezdzic bo paliwo by nie dochodzilo . a ja normalnie jezdze tylko problem mam z odpaleniem [ 1raz pali od strzala po 10-15sek gfasnie i musze heblowac ] ;/

zmień opis auta w awatarze bo w vectrach nie ma TDI

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przelewy, miałem to samo z 6 lat temu w Astrze II 2.0DTI. Wymieniasz przewody przelewowe i po problemie.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Please login or register to see this quote.

To już by się dawno zapowietrzył a jemu odpala od strzała jak pisze.

Edited by Dziadek vec

Kolego, gdybym przez to nie przechodził to bym się nie udzielał w tym temacie. Moja Astra odpalała od strzała, po czym po takim samym czasie gasła, później kręciłem ją konkretnie, psikając auto startem, żeby szybciej załapała. Diagnoza "spec" mechaników w warsztacie renomowanej firmy: "siada pompa" już chcieli kasować 1500zł. Pojeździłem po innych warsztatach, mechanik wymienił przewody przelewowe, warte dyszkę i za robociznę z myciem silnika skasował jeszcze 7 dyszek. Spora oszczędność, zawsze to ponad 1400zł w kieszeni.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bo jest źle założona powinna być zgodnie z kierunkiem przepływu paliwa. Zdejm wężyk paliwowy z gruszki od strony od baku i załóż na nią dodatkowy wężyk i włóż go do bańki z paliwem i odpalaj i patrz czy ci robi się naleśnik .

Edited by Dziadek vec

Dziadek jak dla mnie to pompa jest OK. Auto odpala, jeździ, błędów brak. Tylko gaśnie tuż po pierwszym odpaleniu - książkowy przykład zapowietrzającego się układu. A że czas od odpalenia do zgaśniecia jest krótki - szukałbym nieszczelności od pompy włącznie w kierunku silnika. Czyli od przelewów bym zaczął.

Prosze Pana.po 1 gruszka jest z zaworkiem jedno stronnym i jest w dobrym kierunku zalozona tak jak strzalka pokazuje inaczej paliwo by nie przechodzilo do filtra.

po 2. napisze jeszcze raz . Podchodze rano do viki, pierwsze odpalenei jest od strzala gdzie po 10-15sek mi gasnie i teraz zeby ja odpalic musze ja heblowac na rozruszniku tak jak by paliwa nie bylo a paliwo w gruszcze jest.....

Tylko potem jak juz odpali to w ciagu dnai w exploatacji moge ja gasic odpalac i nic sie nei dzieje. ta szopka zaczyna sie jak auto postoji dluzej niz 3h bez odpalania.

Edited by soko

i to potwierdza, że nieszczelność jest bliżej pompy lub silnika. Masz ręczną gruszkę to spróbuj nią wytworzyć (przed odpaleniem po kilku godzinach) takie ciśnienie które wypcha powietrze z układu przez nieszczelność - być może usłyszysz syczenie i znajdziesz to miejsce lub też pojawi się wyciek ropy. Szukaj w okolicach pompy oraz na przelewach.

ok postaram sie jak bd tylko ja odpalal . jak tylko uporam sie z usterka napewno tu to opisze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki wszystkim za porade

Napisałem co jest grane, a tu dalej doszukujecie się o co chodzi. Przecież miałem wszystko to samo, nie ma co drążyć tematu, wymieniaj przelewy i trzeba zamykać temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Piotrek uważaj żeby Cię ta pewność siebie kiedyś nie zaskoczyła. Poczekamy, zobaczymy.

niestety komplet przewodow przelewowych mechanik mi wymienil na orginalny rozmiar i d*** blada to samo:( jutro bd sprawdzal zawor cisnieniowy bo dostalem info ze moze szwankowac i paliwa nie trzyma w obiegu tylko przez niego sie cofa ;/

Dlatego lepiej więcej napisać bo możliwości jest wiele np przytkany smok w baku.

tak wiem tez bralismy go pod uwage wiec go odrazu podcisnieniem sprawdzilismy polaczenie od filtra do baku i jest w pozadku odrazu bulgocze paliwko nic nie bylo slychac zeby wylecialo obcego z przewodu do baku. [ nie bylo plusku ].

Dla tego Dziadek opisalem moj przypadek na forum bo moze wkoncu ktos cos wykmini

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> pomoze bo naprawde to jest wielka zagadka

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podaj paliwo z bańki prosto do pompy i zobacz jak rano odpali a raczej czy zgaśnie. Jeśli nie - to wiesz na jakim odcinku jest nieszczelnośc.

U mnie było podobnie, w warsztacie diesla wymienili mi uszczelniacze wtryskiwaczy. Viki jak nowa ;p

niestety z banka to samo nadal gasnie az brak slow poprostu ZGROZA

PAVEU mozesz opisac bardziej tresciwiej swoj przypadek oraz naprawe i koszt

więc zostaje Ci nieszczelność na pompie

przelewach i uszczelniaczach

Viki juz naprawiona . okazalo sie ze 1 i 4 swieca byla do wymiany a takze przewody ktore do nich dochodzily bo prad gdzies zginal. Przez co zapalal i gasnal po chwili bo sie dlawil [ nie bylo dobrego spalania w komorach ] .

mechanik wymienil mi przewody podcisnienia przy agr oraz przeczyscil przewody jak i cale servo bo bylo prawie calkowicie pozapychane.

Dzieki wszystkim za podpowiedzi bo wszystkie wasze pomysly sprawdzalem.

servo masz na myśli pompe vac ?

Czyszczenie w tym wypadku mało co da - pompa vac kończy żywot i pasuje ja wymienić bo puszcza olej.

a nie wiesz jaki koszt pompy vac ?

Please login or register to see this link.