Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vitor

,,naprawa " stukającego amortyzatora

Recommended Posts

Witam.Od dluzszego czasu stuka mi cos w przednim zawieszeniu.Po sprawdzeniu zawiechy wzdłuż i wszez padło na amortyzator.Kiedyś na jednym z for czytałem ze po podniesieniu auta i rozciągnięciu amora trzeba jego trzpień spryskac smarem litowym . Według różnych opinii stukanie ustawalo na 200. - 1000 km.Czy ktoś próbował tej metody? Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zabiegu? Ps. dprawdzalem sprawność amorow.n a różnych stacjach i wynosi ponad 70% Są to amory Bilstein do wersji sport

jeśli stuka to już złom też tak miałem , a że pokazuje 70% to będzie nawet jak wszystki olej wycieknie przy zawieszeniu sportowym , mój już wcale nie trzymał a na stacji miał 70%

Please login or register to see this quote.

Nie uprawiaj druciarstwa. Od hamulców i zawieszenia zależy twoje zdrowie i życie.

ja miałemto samo,nie mogłem zlokalizować tego pukania bo amory miały ponad 70%, a jednak okazały się na wykończeniu, czy uważasz że nawet "odwleczenie" wymiany amorów na 500km załatwia sprawę zwłaszcza że w perspektywie mamy zimę więc prawidłowo działąjąca zawiecha to podstawa

szczerze powoedziawszy to na 100% nie wienm czy to amor stuka czy sworzeń.Wszystko inne sztywne sprawdzane przez kilku diagnostow. Ewent spryskanie smarem litowym miało by być potwierdzeniem awarii amora.Ale co się stanie jeśli amor będzie dobry a go spryskam?Jest jakas metoda na sprawdzenie czy to amor stuka.Stukanie oznacza jego zużycie wpływające na bezp?Amory założone ok rok temu...

Bilstein? zółte?

Jeśli tak to możesz je zregenerować w zerkpolu.

Zrob rewizje zawiechy zeby miec pewnosc co stuka, bo to moze nie amory

U mnie wylany amor, pływa auto po drodze, a na ścieżce 70% - powodzenia tym co na to patrzą.

zawiecha sprawdzana chyba w 4 stacjach diagnostycznych i nie ma luzow a prawa strona stuka..

w takim razie są to zwykłe amory a nie do zawieszenia obniżanego i pewnie dlatego już sie skończyły