Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bladyjunior

POMOCY nie pali 2.2 dti

Recommended Posts

Witam wszystkich , moj problem polega na tym , vika 2.2 dti nie chce odpalic , w sobote wrocilem do domu bylo wszystko ok choc pierwsze odpalanie zawsze konczylo sie niebieskim dymkiem i nierowna praca silnika ale to przez chwilke pozniej bylo ok. nastepnego dnie chcalem odpalic i lipa nawet nie pierdnol. W poniedzialek po naladowaniu kolejny raz probuje i nic , nastepnie wyciagam bagnet oleju a tam prawie pusto ,prosze o pomoc poniewaz nie mam pojecia gdzie sie podzial olej, orza czemu nie chce zapalic tak z dnia na dzien , pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Po pierwsze - sprawdź dokładnie czy nie masz jakiegoś wycieku oleju, np. z uszczelniacza wału. Po drugie - ile masz paliwa w baku oraz czy auto stoi na płaskim czy może przodem do góry? Następnie sprawdź czy w obudowie filtra paliwa jest paliwo. A no i podstawa - czy świeci się kontrolka check na zegarach? Jeśli tak - trzeba odczytać błąd. Spróbuj odpalić na plack - psikaj w kolektor a druga osoba przekreca kluczyk i próbuje odpalić.

Po pierwsze - sprawdź dokładnie czy nie masz jakiegoś wycieku oleju, np. z uszczelniacza wału. Po drugie - ile masz paliwa w baku oraz czy auto stoi na płaskim czy może przodem do góry? Następnie sprawdź czy w obudowie filtra paliwa jest paliwo. A no i podstawa - czy świeci się kontrolka check na zegarach? Jeśli tak - trzeba odczytać błąd. Spróbuj odpalić na plack - psikaj w kolektor a druga osoba przekreca kluczyk i próbuje odpalić.

to tak , wyciek jest z pod klawiatury, wskazowka podnosi sie mam ok 15l paliwa i zapala mi sie kintrolka check po pierwszym zalaczeniu zaplonu gdy zalacze drugi raz to zapali sie na chwile i gasnie , z tym chekiem mam odkad kupilem wiki czyli ok 2 mce, pozdr

Spod klawiatury uciekło Ci tyle oleju?? Jak wymieniałeś olej to wycieku nie było żeby go zlikwidować od razu? Błędy przydałoby się odczytać. Uzupełnij olej i pal na placka i zobaczymy.

Aha, możliwe, że masz padniętą świece żarowa.

ja jeszcze oleju nie wymienialem tylko dolewalem , a jest mozliwosc ze nie pali zpowodu malej ilosci oleju, jakis czujnik cisnienia oleju ?

Please login or register to see this quote.

Nie ma takiej możliwości.

Sprawdź wężyki na przelewach i ten z przelewów do pompy tam lubi pękać i jest nieszczelny.

oki , ale gdzie ten olej wyje..ło? przez uszczelke pod klaw.pol litra w dzień?

są takie miejsca gdzie wywali olej migiem ,,,simering na wale lub przez Turbo do Iceka .

Nie bierzemy udziału w konkursie my ci podpowiadamy a ty sprawdzasz ale przy aucie nie na forum.

jak kupywalem auto ,to zauwazylem wyciek z pod klawiatury , pod autem wyciekow nie bylo ani plam w zbiorniczku wyrownawczym , mnie tez dziwi gdzie sie pozial ten olej,mysle ze moglo bardziej wydmuchac uszczelke pod kl. dlatego tyle ubylo i to nie zaden konkurs ,dzis lub jutro podlaczam sie pod kompa . zobacze jakie sa bledy i sie odezwe , dzieki wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam

Przecież pod pokrywą klawiatury występuje ciśnienie a jakie to zależy od przebiegu mozliwe że ono wyciska ci olej z pod uszczelki ale jest i wentylacja pokrywy zaworów i stamtąd ciśnienie wywala ci olej do turbo a te z kolei do icka czyli możesz mieć w icku olej który w jakimś zakresie blokuje ci przepływ powietrza przez interkuler.

jest jeszcze jedno ciekawe miejsce w 2.2 dti w misce jest zamontowany czujnik poziomu oleju i przeważnie tam uszczelka/simering puszcza i na prawdę może stamtąd sporo wyciec, jeśli jest to wina samego wycieku oleju (chodzi i jego ubytek) to na kompie nic nie zobaczysz najlepiej wleźć pod auto zdjąć osłonę i szukać a co do odpalania to jeszcze pompa do sprawdzenia

Nie spotkałem się jeszcze w vectrze B z czujnikiem poziomu oleju tylko z czujnikiem temperatury oleju chyba że w jakiejś starszej wersji bo w nowszych jest tak.

Zaniechano montarzu tych czujników bo były bardzo awaryjne.

Please login or register to see this image.

Choć starsze wersje TIS pokazują go jeszcze.

T3Ja9Ul.jpg

no ja w 2.2 miałem czujnik ale w VC ale to te same silniki co do czujnika to fakt może to był czujnik temp moja pomyłka w każdym bądź razie chodzi o czujnik w misce i z niego zawsze są wycieki

ale kurcze nie dojrzałem żeby założyciel tematu miał VB albo ślepy jestem

Edited by pa84

Czujniki poziomu oleju były montowane w VB w wersjach z fabrycznymi wyświetlaczami MID, GID, CID tak w przedliftach jak i poliftach.

Tak na marginesie: Autor tematu to chyba typ człowieka który ma zasadę "jeździć, zajeździć a jak zdechnie to POMOCY na forum" - dwa miesiące bez wymiany oleju, którego ubywa przez wyciek do tego stopnia, że trzeba dolewać, do tego świecący check. Ja się biednemu silnikowi nie dziwię, że odmówił współpracy ;-)

Temat w dziale VB więc auto powinno być Vectrą B

a to mało jest tematów nie w tym dziale

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

poza tym silnik 2.2 DTI byl montowany w VB jak i VC przedlift

co do czujnika mogłem się pomylić ale jak napisałem z niego często i gęsto leci olej

U mnie jest ten zakichany czujnik niestety i co jakis czas swiruje,kontrolka mi sie zapala a na bagnecie jest full

a to zeby wymienić czujnik trzeba mise zdejmować przynajmniej tak musiałem zrobić w 2.2 dti

witam ponownie wczoraj podlaczylem sie do kompa w sprawie bledow o dziwo bledow nie ma a vectra b dalej nie pali . a przy kreceniu silnikiem nie wychodza spaliny z wydechu choc powinne tak bynajmniej mi sie wydaje .mysle ze nie podaje wogole paliwa. sprobuje jeszvze na samostart .ka ktos moze jeszcze jakies pomysly ? pozdr.forumowiczow

Spróbuj na plaka odpalić jak Ci wszyscy mówią. Bo nikt tu wróżbitą Maciejem nie jest.

Witam podepne sie pod temat mam ten sam problem auto odpalilo przejechalo kawalek z 3km i male zdz***o auto zgaslo teraz kreci normalnie ale niechce zalapac viki 2,0 84km sprawdzalem w obudowie filtra odkrecilem korek spustowy paliwo leci pompa tez podaje paliwo?co to moze byc?pozdrawiam

mako82...Jeżeli przejechałeś 3km i zgasło to najlepiej sprawdz błędy , ale możesz sprawdzić wężyki przelewowe,czujnik wału,no oczywiście pompa wtryskowa nie chce straszyć ale chyba będzie to ostatnie a dokładnie serownik pompy,remont pompy to już ładny koszt

Wygląda na elektroniczną usterkę pompy. Błędy są? Na placka nie odpala?

awaria tymczasowo usunieta autko odpalilo na plaka , p 10h postoju pali bez problemu , dzieki wszystkm