Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

sir-speedy

Niewiadomy problem Signum 1.9 CDTi

Polecane posty

Witam.

Pojawił mi się problem z autkiem a mianowicie podczas jazdy zapala się kontrolka autka z kluczykiem, po chwili takjakby odcinało turbinę (brak mocy) i na koniec sam gaśnie. Sytuacja jest że tak powiem co chwilę, dziś na odcinku 20km zgasł mi żeby nie skłamać ze 40 razy. :/ Nagrałem krótki filmik przedstawiający taki jego wybryk bo mnie już krew zalewa. :/

Pojechałem sprawdzić błędy i Tech2 przedstawił takie rzeczy, nie wiem czy to ma wpływ na mój problem czy też nie:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

IMG_3071.JPG
IMG_3072.JPG

Dodam na koniec że po odłączeniu Techa zaczął wypalać się DPF i po zakończeniu problem zniknął na ok miesiąc i przejechane ponad 400km. Jeszcze jeden taki mały szczegół który może mieć wpływ na ten problem to to że mam dziurawy łącznik elastyczny tłumika.

Proszę o jakieś info co robić... :/

wychodzi na czujnik na szynie CM lub regulator cisnieni na tej szynie ale raczej regulator

lub pompa wysokiego cisnienia , niedawno wymienialem pompe w zafirze 1.9 bo tak samo sie dzialo

A jakie to mniej więcej koszta są? Bo wiadomo Święta się zbliżają i trzeba wiedzieć ile ograniczyć wydatków. :/

na zimnym i na ciepłym tak samo ? Sprawdź obroty pompy, rzeczywistą dawke

Edytowano przez polacek

Właśnie na dobrze wychłodzonym silniku jest dobrze ale wystarczy ok 5min i już problem się pojawia. :/

Powiesz mi jak sprawdzić obroty pompy i rzeczywistą dawkę i kąt wtrysku? Co potrzeba do tego?

Zabardzo nie pomoge bo nie mam techa, a widze że Ty techem się posługujesz. Gdybyś miał opcoma to co innego. Problem pojawił się nagle czy stopniowo jest coraz gorzej ?

Edytowano przez polacek

Przy pierwszym razie ok miesiąc temu było tak że po przekroczeniu 2tys obrotów zapalała się kontrolka i po chwili tracił moc i gasł, ale była możliwość jakiejś tam jazdy. Od wczoraj jest gorzej bo potrafi automatycznie zaraz po uruchomieniu zablokować gaz i maksymalne obroty jakie osiągnie to 1100 przy których trzęsie się cały samochód. :/

Edytowano przez sir-speedy

Filtr paliwa wymieniony ? Próbowałeś odpalić z bańki ?

Właśnie czeka mnie wymiana filtrów i oleju bo wyświetla się serwis przy rozruchu.

Wymień filtr paliwa to podstawa.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...