Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sir-speedy

Niewiadomy problem Signum 1.9 CDTi

Recommended Posts

Witam.

Pojawił mi się problem z autkiem a mianowicie podczas jazdy zapala się kontrolka autka z kluczykiem, po chwili takjakby odcinało turbinę (brak mocy) i na koniec sam gaśnie. Sytuacja jest że tak powiem co chwilę, dziś na odcinku 20km zgasł mi żeby nie skłamać ze 40 razy. :/ Nagrałem krótki filmik przedstawiający taki jego wybryk bo mnie już krew zalewa. :/

Pojechałem sprawdzić błędy i Tech2 przedstawił takie rzeczy, nie wiem czy to ma wpływ na mój problem czy też nie:

Please login or register to see this image.

IMG_3071.JPG
IMG_3072.JPG

Dodam na koniec że po odłączeniu Techa zaczął wypalać się DPF i po zakończeniu problem zniknął na ok miesiąc i przejechane ponad 400km. Jeszcze jeden taki mały szczegół który może mieć wpływ na ten problem to to że mam dziurawy łącznik elastyczny tłumika.

Proszę o jakieś info co robić... :/

wychodzi na czujnik na szynie CM lub regulator cisnieni na tej szynie ale raczej regulator

lub pompa wysokiego cisnienia , niedawno wymienialem pompe w zafirze 1.9 bo tak samo sie dzialo

A jakie to mniej więcej koszta są? Bo wiadomo Święta się zbliżają i trzeba wiedzieć ile ograniczyć wydatków. :/

na zimnym i na ciepłym tak samo ? Sprawdź obroty pompy, rzeczywistą dawke

Edited by polacek

Właśnie na dobrze wychłodzonym silniku jest dobrze ale wystarczy ok 5min i już problem się pojawia. :/

Powiesz mi jak sprawdzić obroty pompy i rzeczywistą dawkę i kąt wtrysku? Co potrzeba do tego?

Zabardzo nie pomoge bo nie mam techa, a widze że Ty techem się posługujesz. Gdybyś miał opcoma to co innego. Problem pojawił się nagle czy stopniowo jest coraz gorzej ?

Edited by polacek

Przy pierwszym razie ok miesiąc temu było tak że po przekroczeniu 2tys obrotów zapalała się kontrolka i po chwili tracił moc i gasł, ale była możliwość jakiejś tam jazdy. Od wczoraj jest gorzej bo potrafi automatycznie zaraz po uruchomieniu zablokować gaz i maksymalne obroty jakie osiągnie to 1100 przy których trzęsie się cały samochód. :/

Edited by sir-speedy

Filtr paliwa wymieniony ? Próbowałeś odpalić z bańki ?

Właśnie czeka mnie wymiana filtrów i oleju bo wyświetla się serwis przy rozruchu.

Wymień filtr paliwa to podstawa.