Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Adaś222

Mini Car audio i wymiana radia

Recommended Posts

Witam, obecnie mam w VB wygłoszone drzwi, 10fabrycznych głośników i radio Vdo cdr 500. Postanowiłem usprawnić system audio, mam zakupiony subwoofer, tylko teraz zastanawiam się nad wzmacniaczem a co za tym idzie. Czy kosztem sterowania z kierownicy i wyświetlacza wymienić radio na clarion z wyjściem na wzmacniacz i USB. Czy też z obecnego vdo wyciągać wyjście na wzmacniacz lub też czy stosować konwerter?

hej,

z tego co wiem to te konwertery nie spisuja sie najlepiej, ale sam tego nie doswiadczylem

poszukaj czy do Clariona jest moze interfejsc do sterowania i wyswietlacza

A wyciągnięcie przewodów pod wzmacniacz ze środka radia?

Ja bym nie rezygnował z CDR 500. Moim zdaniem niefabryczne radia nie pasują wizualnie do kokpitu. No i po co sobie dodatkowych kosztów i problemów robić skoro można zrobić wyjścia na wzmacniacz i wejście liniowe na telefon/odtwarzacz mp3 za parę groszy i cieszyć się dobrym dźwiękiem w klasycznym, dobrym wyglądzie. Dodatkowo nie ma ryzyka, że się komuś spodoba nasze radio i szyba...

Ale jak z jakością muzyki słyszałem ze słabo ze współpraca Cdr ze wzmacniaczem w dodatku nie ma osobnych ustawień dla subwoofera

Odnośnie suba to nie wiem - nie mam wzmacniacza i suba więc robiłem tylko wyjście na odtwarzacz mp3. Pytaj kolegę LightSound - on mi to robił i obeznany jest w temacie.

Wydaje mi się że radio nie fabryczne lepiej ogarnie sprzęt

a jaki wzmacniacz 2 czy 4 ro kanałowy?

Jeżeli konwerter, to tylko na subwoofer. Tam nie czuć aż tak straty jakości jak np. na przednich głośnikach.
Wtedy moim zdaniem nie ma sensu wyciągać RCA z radia. Jak chcemy podłączyć także przód pod wzmacniacz, wtedy jak najbardziej polecam dorobienie RCA.

VDO CDR500 tragiczne nie jest, mam obecnie Clarka 702E z USB i nie mogę go ścierpieć za brzmienie - stary kasetowy pionek 6900r z wyższej półki zamiata go pod dywan w każdym aspekcie brzmieniowym. Natomiast zwrotnica aktywna, czasówki, Parrot i USB przemawia na te czasy za clarkiem... Miałem wcześniej clarka 788 tego ze sliderem, z usb i ten grał dużo lepiej, podobnie do sławnych 858 i 959.

Please login or register to see this quote.

Pod subwoofer to monoblok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zależy jaki chcesz mieć subwoofer też, bo to w sumie do niego dobiera się wzmacniacz.

Subwoofer mam już, wzmacniacz 2kanalowy tez upatrzony clarion cz200 chodzi mi po glowie

Akurat go teraz naprawiam, częstą awarią jest nieczytanie USB po pewnym czasie samo z siebie. Trzeba mu nowy firmware wgrywać. Gra... średnio, dość nietypowo.

Ale pewnie gra lepiej od cdr500, wzmacniacz cougar c500, a w skrzynce mam gonik magnat 240 W rms

Edited by Adaś222

To jest magnat express? Szkoda, myślałem że coś bardziej ambitnego. Cougar - też nic specjalnego nie wypuścił, tania chińszczyzna, jak poczytasz to zauważysz że bardzo awaryjna. Do 150zł można lepsze wzmacniacze kupić.

Nie wiem czy magnat Express, o clarionie czytałem dużo dobrych opinii, jaki wzmacniacz zatem polecasz...

Do kompletu masz dobry piecyk:

Please login or register to see this link.

Lepszy od magnat cobra 400 albo magnat energy 200?

Edited by Adaś222

Mocniejszy od obu.

A TO

I jakie radio polecasz do 200
A co z alpine wzmacniacz ami

Do 200? dowolne, nie ma nic wartego uwagi z USB, wszystkie grają tak samo nieudolnie.

A jaki wzmacniacz alpiny dorwiesz do 150zł?

Edited by LightSound

3523 albo v12? A bez USB jakieś dobre?

Jesteś pewien że chcesz bez USB? Za 250zł masz alpinki 9812 które graja już świetnie.

Jaki problem z kostkami:)? Mogę mieć bez USB

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A Alpine CDE-9848

W 3523 są kosteczki od zasilania, często ich nie ma, lub są nieoryginalne i wtedy nie działa jak powinien - za mały przepływ prądu itp. A która ta V12 bo były niektóre udane?

Z usb są jeszcze alpinki które grają dość ciekawie i energicznie:

Mam do kupienia 3523 z kostka, ale nie wiem czy ori

Kupiony clarion Cz200 i wzmacniacz magnat rx22