Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Snycesz

Pomoc przy OC

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Nie mam pojęcia gdzie wstawić temat a jako wielki fan Vectry potrzebuje małej pomocy. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie tematu,

Mianowicie o co chodzi. Miałem stłuczkę gdzie elokwentny kierowca z fabii skasował mi tył. Sytuacja trudna do wyjaśnienia, policja z powodu niedzieli nie chciało się im zbytnio przyglądać sprawie i oznajmiła obustronną winę. Ubezpieczyciel fabii wyliczył mi już ile chcą mi dać. Ale jak wiadomo zazwyczaj zaniżają wartość auta jak i koszty naprawy. Jako że pierwszy raz miałem taka sytuacje chciałbym by ktoś mi pomógł, doradził czy pisać odwołanie, zmienić status ze szkody całkowitej na częściową itp. wstawiam część wyceny hestii (ubezpieczyciel fabii)

Please login or register to see this link.

Praktycznie nic nie napisałeś poza tym ze miałeś szkodę i ze policja stwierdziła winę po obu stronach. Napisz coś o uszkodzeniach o stanie auta itd wtedy można myśleć

Zdjęcia uszkodzeń, model auta i wyposażenie, stan auta sprzed kolizji itp.

PS. Ciekaw jestem jaka to była sytuacja, że auto uderzone w tył jest współwinne?

Please login or register to see this quote.

Pewnie gwałtowne hamowanie (opel) i niedostosowanie odleglosci (skoda)

Please login or register to see this link.

tak oto wygląda mja vectrusia na ten moment.

Dane auta

rok produkcjy 1999, motor 1,8 benz +lpg. sedan.

wyposażenie: klimatronik, elektrzyczne lusterka jak i podgrzewane, elektryczne szyby, spriskiwacze na reflektory, alusie, lakier metalik. podłokietnik. automatyczna skrzynia biegów.

Opis sytuacji.

jezdnia dwu pasmowa. Chce się właczyć do ruchu, na prawym pasie daleko autobus, a, właczam się do ruchu na prawy pas a w tym czasie pan z fabi postanowił wyprzedzic autobus lewym pasem by wrócic znw na prawy gdzie się spotkalismy. Nie wiem czy to ważne ale policja nawet nie sprawdziła trzeźwości chociaż niedziela rano.

Ubezpieczyciel napisał że do naprawy nastepujaco:

1 Błotnik tylny

L2 Pas tylny kpl.

3 Próg kpl.

L4 Szkielet błotnika tylnego z wnęką koła kpl.

L5 Podłoga bagażnika ze wzmocnieniem (podłużnicami)

6 2Wyposażenie nadwozia Zderzak tylny kpl.7

7Reszta Tłumik środkowy

8 Tłumik tyln

do tego lakierowanie praktycznie calego auta.

To że TU przyjęło zgłoszenie oraz dokonało oględzin auta i oszacowało jego uszkodzenia jeszcze nie przesądza o tym czy wokół cokolwiek wypłacą. Mogą nie wypłacić nic, wypłacić odszkodowanie pomniejszone o % przyczynienia się poszkodowanego do szkody lub wypłacić całość. Jeśli nie zgadzaleś się z decyzją policji o winie obu stronnej mogłeś nie przyjmować mandatu a tak pozostaje i czekać na decyzje od TU i dopiero potem działać bo na razie nie wiadomo jak podejdzie do tego TU.

TU mi przesłało emaila, że szkoda całkowita wynosi 5300, a w tej sytuacji wina obustronna wypłacą mi połowę więc 2650 pln.

Co do mandatu to przyznam nie zachowałem zimnej krwi i byłem w lekkim szoku więc później dopiero co uśmiadomiłem sobie jakich to policjanci nie podjeli kroków (badanie alkomatem np.)

No auto za ciekawie nie wygląda. Ja bym tego nie naprawiał... Brak badania trzeźwości co najmniej dziwny! Dowiedz się na komendzie czy aby nie popełnili błędu. Jakiś dokument z tamtego wydarzenia na pewno jest. Przy kolizji zawsze sprawdzają trzeźwość. Sposób w jaki doszło do kolizji faktycznie może być dyskusyjny. Ale nie znamy układu jezdni, prędkości itp. więc nie ma tu co dyskutować. Ty wymusiłeś - to fakt. On mógł jechać za szybko i kończyć manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Ale to chyba z posesji wjeżdżałeś więc...

Please login or register to see this quote.

to akurat nie jest zabronione!!

Wyjeżdzałem z podporządkowanej na dwupasmówke. No fatk wygląda to ja wymuszenie pierszeństwa. Wł. fabii dotał mandat za prędkość policja sprawdzala ślady hamowania. Co do odwiedzin całkiem dobry pomysł. Jak wróce z delegacji odrazu się przejadę zapytać. Papier jest bo spisywali zeznania oraz zabrali mi dowód rejestracyjny. Co do naprawy niestety jestem tego świadom że nie warto naprawiać. Co troche łezka się kręci z tego powodu, ale co zrobić. Odebrać kase z OC spróbować sprzedać, rozejrzeć się i kupić nową motoryzacyjną miłość