Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

UltrasGTS

Wymiana CDR2005 na nowe, nie działa

Polecane posty

Witam serdecznie!
Dzisiaj zabrałem się za wymianę radia CDR2005 na nowe nie fabryczne w Vectra C przedlift. Wyjąłem stare radio i podpinam kabelek ISO, który dostałem z radiem, coś jak na zdjęciu poniżej:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Problem w tym, że nowe radio nie działa. Nie uruchamia się, nie świeci itp. To samo radio w Peugeocie podpiąłem bez najmniejszego problemu, co może być nie tak? Trzeba coś przerobić aktywowac itp?

Pozdrawiam

Jak nie świeci i nie działa to w pierwszej kolejności bym sprawdził zasilanie i masę. Może w tej kostce/przejściówce co podpinasz, albo w samej wtyczce radia jest gdzieś zasilanie na innym pinie i dlatego nie bangla.

Musiałbyś poszukać numeracji pinów z opisem i wtedy porównać w instalacji auta jak jest i jak jest przy radiu. Pewnie da się przepiąć kable i ruszy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Aktywować nic nie musisz jak nie fabryczne radio wkładasz. Jak radio nowe to raczej wykluczam, że jest uszkodzone nie się nie włącza.

Edytowano przez FOTON

Dzieki za porady, zaraz coś poszukam. Możesz mieć racje gdyż pulsuje czerwona lampka pod panelem ale sam panel nie działa. Radio jest dobre bo w innym aucie działa na tej samej przejsciówce działa bez problemu.

//12:31

Dziś posprawdzałem wszystko w elektryce, napięcia są tam gdzie trzeba jednak mam wątpliwości co do ich kierunków. W instrukcji radyjka mam takie cos:

Co nie zgadza mi się z opisem pinów do vectra c znalezionym na tym forum: (7 oraz 8)

11cf6dc14b360955.jpg

Porównując te dwa obrazki, +12V oraz masa są zamienione miejscami. Czy może to być powód dla którego radio nie działa? Co się stanie jak podłącze radio odwrotnie i jednak nie będe mial racji? Jest możliwość jego uszkodzenia?

Edytowano przez UltrasGTS

ciekawe jak doszedłeś że są zamienione ??

jak na obu widać że +12v jest na 7

a - 12v jest na 8

za to na górnym masz +12v na 3 a na dolnym +12v masz na 4

PODŁĄCZENIE RADIAODTWARZACZA SAMOCHODOWEGO ZA POMOCĄ
UNIWERSALNYCH KOSTEK ISO

PODŁĄCZENIE PRZEWODÓW Z KOSTKI DO INSTALACJI W AUCIE

KOSTKA ZASILAJĄCA „A”
1,2,3 :NIE WYKORZYSTYWANE W STANDARDOWEJ INSTALACJI
4:+12 VOLT –KOLOR ŻÓŁTY ( NAPIĘCIE PODŁĄCZONE NA STAŁE W CELU POTRZYMYWANIA PAMIĘCI RADIA )
5:STEROWANIE AUTOMATYCZNĄ ANTENĄ LUB WZMACNIACZEM KOLOR NIEBIESKI ( PO WŁĄCZENIU RADIA POJAWIA SIĘ NAPIĘCIE +12 VOLT )
6:PODŚWIETLANIE KLAWISZY, WYMAGANE +12VOLT – KOLOR POMARAŃCZOWY ( NIE WYKORZYSTYWANY W NIEKTÓRYCH RADIACH )
7:+12 VOLT – KOLOR CZERWONY ( NAPIĘCIE ZASILANIA POJAWIAJĄCE SIĘ PO PRZEKRECENIU
KLUCZYKA W STACYJCE )
8:MASA ZASILANIA (MINUS) – KOLOR CZARNY

zaciski 4 i 7 mogą być połączone razem (wszystko zależy od tego jak chcemy załączać radio)

Edytowano przez geranium

Doszłem do tego dlatego, że choćby w obydwu obrazkach numeracja pinów a zarazem ich opis jest rozpoczęty od innej strony

w/g pierwszego zdjęcia opis się nie zgadza

podtrzymanie jest na 4 a nie tak jak na opisie na 3

podobnie jest z zasilaniem do anteny jest na 5 a nie na 6

zasilanie - 12v jest na 8 i to się zgadza

zasilanie + 12v jest na 7 i to się zgadza

niektóre radia miały zamienione zasilanie -12v z +12v po stacyjce zamień ze sobą te dwa przewody 7 z 8 tylko nie dotykaj obudowy radia do masy(minusa) to nic się nie stanie

Edytowano przez geranium

A jednak to nie pomogło, co prawda opis jest błędny, ale nie zmieniałem 7 oraz 8 ponieważ w innym samochodzie radio działało a bieguny były według miernika takie same więc mimo wszytko musiało być OK a w instrukcji jest błąd.

Zabrałem radio do domu na prostownik i po namyśleniach połączyłem od radia przewód 3 z 7 (numery według instrukcji radia na pierwszym zdjęciu) I wszystko działa. Trochę mnie zdziwiło to rozwiązanie gdyż od samochodu zarówno w 3 jak i 7 prąd był a mimo wszystko radio nie działało. Aktualnie działa jednak nie wyłącza się wraz ze stacyjką co mi akurat pasuje a i tak panel zdejmuje zanim wyjdę z auta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pisałem ci o tym połączeniu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a tak całkiem z ciekawości próbowałeś po przekręceniu kluczyka w stacyjce czy bez kluczyka ?

Próbowałem wszystko, także na silniku.

dzięki.

Swoją drogą dziwna sprawa tak jakby coś było wypalone i bez obciążenia było napięcie(skoro piszesz że napięcie było) a pod już nie/spadało do niższej wartości dlatego radio nie trybi a działa bo dostaje napięcie z podtrzymania

trzeba by było podpiąć żarówkę H7 lub podobną miedzy 7 na kostce a masę (toby dużo wyjaśniło)

No zastanawiałem się nad tym dlatego ta przepiąłem, gdyż jak podpinałem listwę LED (6 x smd, mały pobór) to świeciła słabiej. Tylko skąd takie zachowanie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

zamontuj przekaznik i ten kabel zostaw jako sterujacy a wszystko bedzie jak trzeba

Temat dawno nie ruszany ale mógłbyś rozwinąć trochę jaśniej myśl jak to zrobić ?? Chce podmienić chwilowo fabryczne radia na inne - zanim nie dozbieram na coś lepszego - i niestety nie działa. Piny w radiu przełożyłem tak że żółty jest na 3 a czerwony na 7 do samochodu. Nie próbowałem jeszcze połączyć tego razem pod pin 7 ale pewnie tak zrobię chyba że jest jakiś lepszy sposób. Radio które chce podłączyć to: kenwood kdc 3047a

Przewód wychodzący od radia, przeznaczony do podłączenia pod stacyjkę połącz razem z przewodem przeznaczonym pod zasilanie stałe. Ja tak zrobiłem. Wadą (lub zaletą) jest fakt że radio można uruchomić bez przekręceni stacyjki, ale także nie wyłączy się po wyłączeniu radia. Ja i tak zawsze ściągam panel więc mi to nie potrzebne

Tak zrobiłem i zadziałało. A co masz na myśli pisząc że nie wyłączy się po wyłączeniu radia ??? Chyba że chodziło Ci o stacyjkę. I pytanie jeszcze jedno - jak wyłączę radio normalnie przyciskiem na radiu to pobiera tylko minimalnie prądu na podtrzymanie pamięci czy też jakoś bardziej rozładowuje akumulator ????

Oczywiście chodzi mi o stacyjke

Prądu pewnie coś pobiera jednak raczej minimalnie i przynajmniej zachowuje pamięć mimo wszystko. Ja mam 4 letni akumulator, ostatnio samochód stał 2 tygodnie z powodu choroby (bez panelu) i odpalił bez problemu więc na pewno są to minimalne wartości.

Ok. Dzięki.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...