Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bizzare

Problem z NCDC 2013 kolorowy wyświetlacz

Recommended Posts

Witam Panie i Panowie, ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Viki C w kombi z 2004 1,9 CDTi 150KM i mam pewien problem, otóż radio czyli NCDC2013 z kolorowym wyświetlaczem raz się uruchamia raz nie pokazuje się tylko komunikat Attention Slippery Road Surface i nie mogę włączyć radia, jak już mi się uda uruchomić to ustrojstwo i nie wyłączę go i zgaszę silnik to działa potem bez problemu, a jak wyłączę je i rano chce włączyć to jest problem bo nie działa dopiero po jakimś czasie zaskoczy. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam

ten typ tak ma , odczytać kompem błędy na pewno jest uwalony Eeprom

Jestem laikiem w temacie Viki dopiero się poznajemy czy ten Eeprom to się wymienia, gdzie go można znaleźć

eeprom jest zapisany w pamięci radia ,szukaj dobrego elektronika to wgra nowy eeprom i po sprawie

sprawdź pw

Edited by matro1234

potrzebny programator i wsad (soft) i czasami sama kość pamięć , a jak radio gra to sterowanie z kierownicy działa

Tak działa jak najbardziej

A i mam pytanie jak naciskam na radiu klawisz NAV to pokazuje mi się komunikat Please Insert Navigation CD.

Czy da się ustawić w tym radiu aby wyświetlało na ekranie średnie spalanie podczas jazdy itp.

Edited by Bizzare

Please Insert Navigation CD. oznacza Proszę włożyć płytę CD do nawigacji

brak map do tego typu radia

a spalanie aktywuje się w wyświetlaczu a nie w radiu

jest to na forum opisane

Zależy co Bizzare masz na myśli odnośnie aktywacji średniego spalania podczas jazdy. Aktywowane wszystko powinno być bo jak wejdziesz w dodatkowe opcje (board computer - przycisk BC) to zapewne więcej informacji dispaly ci wyświetla. Prawdopodobnie chodzi ci o to, aby na głównym ekranie zmieniać wskazania i wyświetlać sobie albo zasięg, średnie bądź chwilowe spalanie (zużycie) itd. W zestawie ncdc 2013 + wyświetlacz kolor robisz w ten sposób, że naciskasz przycisk "BC" i prawym pokrętłem radia wybierasz sobie opcję którą chcesz aktywować na głównym ekranie. Zatwierdzasz poprzez naciśnięcie tego właśnie pokrętła (powinna się na ekranie po lewej stronie pojawić ikonka trójkąta świadcząca o dokonanym wyborze). Następnie przechodzisz do głównego menu przyciskiem "Main" i dane wskazanie które wybrałeś pokrętłem zostaje wyświetlone na głównym ekranie.

Edited by VCmisiek

VCmisiek wszystko ok tylko, że jak wciskam BC to pokazują mi się 4 opcje i tylko tyle, mogę wybrać English albo coś tam z International EU i tyle i potem na wyświetlaczu pokazuje tylko radiostację jak aktualnie gra, a i tak po za tym jak ustawić np nawiew na same nogi albo na sam przód lub szybę bo kombinuje i kombinuje i guzik

Please login or register to see this quote.

jak sobie wyobrażasz ustawienia klimatyzacji przez radio

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> , pomyśl , a jak nie to instrukcja autka się kłania

a jak wciskasz BC i nie ma kompa to nie masz go aktywowane

Ok już wszystko wiem, auto i tak jest serwisie wymiana wtrysku, a przy okazji odblokują mi komputer pokładowy. A co do sterowania nawiewami to już wiem co i jak z tego wątku

Please login or register to see this link.

. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam serdecznie. Temat do zamknięcia

jak będą mieli na tyle wiedzy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo różnie to bywa

Edited by matro1234

Oficjalny serwis Bosch'a to myślę, że mają. Teść robił swoje Volvo u nich i jest zadowolony, a miał trochę do roboty w Volviaczu. No nic mam nadzieję, że będzie ok.

Podłączę się pod temat. W VC mam zamontowane NCDC2013 z cidem. Kilka dni temu po odpaleniu samochodu radio jak zawsze się uruchomiło (zaczęła grać stacja która ustawiona była wcześniej, włączyło się też podświetlenie) ale na wyświetlaczu pojawił się tylko ekran startowy (czarny ekran z logo Opla, datą, temp. itd.). Od tamtej pory w radiu można tylko sterować głośnością (kierownica i potencjometr w radiu) i włączać/wyłączać. Pozostałe funkcje nie działają. Op-com nie łączy się z NCDC2013, cid pokazuje błędy:

U2122 - Brak łączności między radiem a szyną zbiorczą CAN-BUS
(00) - Obecny

U2123 - Brak komunikacji CAN ze zmieniaczem płyt CD
(00) - Obecny

Próbowałem odłączania akumulatora i wyjmowania bezpieczników, niestety bez skutku. Dzisiaj wyjąłem radio, przedmuchał kostki ale też bez efektu. Czyżby radio wyzionęło ducha ?

Edited by Bakus1987