Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
DJPaulG

CDR VDO500 trzeszczy, gdy kamerka włączona

Recommended Posts

Witam,
Mam Vectrę B po lifcie w gazie z 99`
Jakiś czas temu miałem problem z radiem, wyświetlaczem i wskaźnikami, ale się z tym uporałem. Winny był bezpiecznik F22.
Ale pojawił sie inny problem. Gdy podłączam do zapalniczki zasilanie kamerki rejestrującej jazde do trzeszczy mi radio na jednej stacji - RMF FM, na innych radio działa dobrze.
Gdy odłączę zasilanie to gra normalnie.
Mam też inne urządzenie na zapalniczkę w aucie. Jest to uchwyt na iphone z transmiterem. Gdy podłączam ten uchwyt to też mi radio trzeszczy na tej jednej stacji. A gdy tylko wyłączę transmiter, ale nie odłączę zasilania to przestaje trzeszczeć.
Jeszcze nie sprawdzałem czy będzie trzeszczeć gdy dam telefon pod ładowanie.

Ale mimo wszytko, dlaczego tak sie dzieje. Tak jak by kamerka po podłączeniu do ładowania do zapalniczki emitowała jakieś fale radiowe, któe zakłócają pracę radia, a raczej poprawny odbiór fal.
Czy to temat tu, czy może gdzie indziej?

Ciekawe zagadnienie, i tylko RMF? na jakiej częstotliwości u Ciebie jest nadawana ta stacja?
Może mieć to związek z przetwornicami w tych urządzeniach, bo przeważnie 12V przetwarzane jest na 5V.

RMF jest na 88,2,

Ale teraz sprawdziłem i są na tej stacji duże zakłócenia, a na innych mniejsze. A np,. na stacji PUlawy24 97,2FM zakłóceń nie ma.

I może radio trzeszczeć bo za małe jest napięcie w tej przetwornicy (ładowarce) od kamerki samochodowej rejestrującej jazede?

Dodam, że chodzi tu o kamerkę Overmax CamRoad 4.1 FullHD 1080p

Wiesz, generalnie pracuje to tak, że w ładowarce jest przetwornica impulsowa która przetwarza napięcie samochodu - 12-14,4V na 5V które jest we wtyku microUSB który wtykasz do ładowarki. A jak wiesz, standard USB to napięcie 5V. Przetwornice impulsowe sieją niestety, tzn pracują na wysokich częstotliwościach. Natomiast takie urządzenia pracują wszędzie - nawet u mnie, i np. w okolicy 88,2 u mnie odbieram jakąś stacje, ale nie słyszę szumów itd, więc sądzę że masz gdzieś problem z masą - i dlatego robi ona za antenę i słyszysz te trzaski. Problemem może być np. zimny lut przy wtyku anteny.

Problemów może być milion. Spróbował bym podłączyć do akumulatora bezpośrednio ładowarkę do kamerki, i wtedy zobaczyć.

Spróbuję tak podłączyć tą ładowarkę i włączyć radio. Jestem Ciekaw co wtedy będzie się działo.

Ale jak czytam to znowu podejrzenia na mase.

Gdy miałem problemy z przycinającym sie radiem, migoczącyc wyświetlaczem TID i zegarami jednocześnie to też podejrzewali mase. A okazało się, że bezpiecznik się utlenił i przetopił, i robił co jakiś czas zwarcie. Styki przeczyściłem, bezpiecznik wymieniłem. I od tamtej pory nic.

Ale nic. Sprawdzę tak jak piszesz i zobaczymy czy mam się martwić tą masą

Please login or register to see this quote.

Ale bezpiecznik sam w sobie jest elementem zwiernym, wiec nie rozumiem jak mógł robić zwarcie. Raczej miał niewystarczający przepływ prądu.

Myślę że nie zaszkodziło by Ci dołożenie paru punktów masy do karoserii, skoro miałeś już podobne problemy. Gdy masz upływowość na masie, karoseria auta potrafi zachowywać się jak antena - nie można dostroić CB, radio łapie dziwne stacje z za granicy, czy wzmacniacz w samochodzie brumi.

No coś z tym bezpiecznikiem było nie tak.

A tamten problem o którym pisałem to pojawił się nie dawno i to po raz pierwszy od 3 lat, gdy kupiłem to auto. Podjadę do elektryka samochodowego, może on znajdzie na to sposób.Powiem mu o tych paru dodatkowych punktach masy.

A jak w ładowarce do kamerki rozpoznać gdzie jest plus, a gdzie minus? Bo jak bym miał podłączyć to bezpośrednio pod aku to nie chciał bym spalić urządzenia po podłączeniu w nie odpowiedni sposób. Czy te wystające boki to plus, czy minus, albo czy ten bolec wystający do bezpiecznika to plus czy minus?

A może zastosować pasek antystatyczny?

Please login or register to see this quote.

Po bokach masz masę, na środku masz plusa. Pasek antystatyczny? to nie do takich rozwiązań, tu raczej filtr ferrytowy.

Witam po długiej przerwie. Po ciężkich poszukiwaniach odp.na ten temat udało się znaleźć. Kupiłem kabel mikro USB. Po jego podłączeniu radio już nie trzeszczy. Wszystko działa poprawnie. Nie trzeba żadnych filtrów i innych bajerów przeciw zakłóceniowych. A stary kabel można zachować na pamiątkę.

Ważne przy tym jest to by mieć w samochodzie wejście na USB. Ja mam takie w listwie rozdzielającej do zapalniczki.

Ta sama zasada zapewne będzie sie też tyczyła nawigacji.

Zastąpić kabel z wtyczką pod zapalniczkę na kabel mirkoUSB i problem rozwiązany

Ja za taki 3m dałem 29,99zł z media expert.

Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">