Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jkjkjk1977

Spasowanie opony do felgi

Recommended Posts

Witam

Zmieniłem opony na zimowe w VC

Please login or register to see this link.

Przecież tam jest zwykły rant ochronny na felgę i to wszystko

Chyba że zdjęcie do końca nie oddaje efektu

Please login or register to see this quote.

Przyjrzyj się dokładnie tym fotką są 3 oddaje efekt .

Teraz faktycznie widzę że opona jakby trochę za wąska w stosunku do felgi

Letnie były tego samego rozmiaru.Trafie krawężnik i po felgach niby rant ochronny opony wystaje poza rant felgi.

Według sam naprawiam dla opony 225/45/18 felga powinna mieć 71/2 chociaż dla 225/45/17 podają 7 cali a przecież szerokość opony ta sama

Felgi 18' a szerokość? Widać ze oponka za wąska do tej felgi i przydalo by sie 235 i był by efekt którego szukasz

Moim zdaniem nieodpowiednia opona do felgi i dlatego tak się układa. Mam na 17" conti sport contact tez z rantem i niema takiej szpary. Opona niemal zlewa się z felga tzn mała szparka jest tylko.

Jakie masz ciśnienie? Jak wygląda miejsce na dole felgi gdzie opona najbardziej naciska na felge ? Układa się inaczej?

Tam jest pewnie 18x8J i dlatego przy 7,5 inaczej by wyglądało

Dokładnie nawet 7 mogła by być. Najlepiej by było jak byś sprawdził jaki felga ma wymiar. Chociaż niektórzy dążą do uzyskania takiego efektu

, ale w takich przypadkach łatwiej o ściągnięcie opony z felgi podczas gwałtownych manewrów, a i ciśnienie powinno być większe no i opony się szybciej zużywają.

Moje zdanie takie same że nieodpowiednio dobrana ale według katalogu pasuje,ja ich niedobierałem kupiłem nówki w serwisie ogumienia oni tesz zakładali.Ciśnienia niemierzyłem jeszcze jutro sprawdze.Wszystkie 4 opony ułożone są jednakowo.Najgorsze że inne serwisy twierdzą że opony prawidłowo założone,najchętniej bym reklamacje złożył tylko na jakiej podstawie?

Tutaj widać na letnich:

Ten sam rozmiar opony .

Edited by jkjkjk1977

Bo opony są zalozone prawidlowo, jeżeli sam wybrales felgi i znales jej parametry to możesz mieć pretensje do samego siebie

Pretensji nie mam do nikogo ,z drugiej strony do piekarza nie pojechałem na wymiane widzieli felgi ja nie dobierałem opon.

Rozmiar opon Ci dobry dobrali, noo powinno byc profil 45 ale w większości zakładają 40 bo taniej opony wychodzą.

Po prostu założyli na to co miałeś

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Leciutki naciąg i tyle, trzeba było kupić opony szersze albo felgi węższe, jak Ci ktoś mówi że masz złe opony to mu powiedz niech się puknie w główkę, jak kiedyś prl-owe dziadki na stacji diagnostycznej zobaczyli moje koła to pierwsze co powiedzieli to, że opony mam za wąskie

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> nawet nie chciało mi się tłumaczyć im bo zapewne nie zrozumieliby o czym rozmawiam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Crazy - ta felga ma 8,5 cala

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> to się nie ma co dziwić, że na 225 rant wystaje, 245 żeby to przykryć minimum albo 7,5 cala felga

masz kolego, pooglądaj sobie i nie stresuj się

Edited by matherr

Stresa nie ma chciałem się upewnić ,założy się wieksze na wiosne. Nie spotkałem się z takim czymś to wrzuciłem temat tu.

Jaki jest cel w tym żeby te ranty co w linku dałeś tak wystawały?

Dzięki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości.

lans na mieście i szacun na dzielni

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i zryte felgi od kraweznikow

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> hehe

ja przy feldze 18x8 mam opony 235 i prawie sa na rowno z nia takze 225 musi byc za mala

dobrali pewnie po katalogu nie patrzac jakie masz felgi i stad te klocki

a wytłumacz mi po co jezdzic po kraweznikach? od jazdy sa drogi a jak ktos ma taki rant to juz wie jak ma jezdzic

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie mow ze nigdy przy parkowaniu rownoleglym albo po skosie nie przychaczyles kraweznika.

mozemy nie wiem jak bardzo uwazac ale czasem moze sie przytrafic i tutaj dostaje pierwsza felga z racji ze to ona wystaje najbardziej.

zwroc uwage ze krawezniki tez nie maja boku pad katem 90stopni tylko sa sciete a zdazaja sie wpadki z zarysowana felga z prawidlowo dobranymi oponami.

Edited by gural3

Ja mam 8,5J i opony 225 i wcale nie jest żle. Jutro zrobię foto to wstawię.

nie tworzę tematu, ten wydaję się ok.
chcę kupić felgi 19", szerokość 8". zastanawiam się nad oponami, czy 225/40/19 czy 235/35/19. zalecana szerokość opony do tej felgi to 235, ale i dla 225 też ok. kwestia komfortu, wytrzymałości felgi itd., żeby zaraz ich nie skrzywić, porysować.

aktualnie mam 225/40/18, parę razy w dziurę wpadłem, ale felgi proste są, mało ciężarków przy wyważaniu potrzeba. 

zdecydowanie bierz 225/40/19 jak masz teraz  225/40/18 to jedyne co odczujesz to poprawę komfortu przy większej średnicy koła

Co Ty piszesz? Poprawa konfortu przy zmianie na wieksza felge? Nie bedzie czuc zadnej poprawy.

Przy szerokosci felgi 8J i oponie 225 rant felgi bedzie troche odsloniety.Jak sie jezdzi umiejetnie to to nie przeszkadza.