Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
reactor

Czy w okresie zimowym, można jezdzić auitem bez płynu chłodniczego?

Polecane posty

Panowie ostatnio mam problem z autem i podejrzewam, że jego przyczyna to zawór nagrzewnicy (wymieniałem go 1,5 roku temu, ale na jakiś świeciany firmy Topran), ale pewności nie mam, sprawdzić też nie mam gdzie (brak dostępu do kanału, garażu, a pod blokiem, to by mi ręce odpadły przy obecnych temperaturach). Płyn ucieka w ogromnych ilościach i zawsze mam plamę średnio o powierzchni 1m2 pod silnikiem codziennie i o połowę mniej płynu w zbiorniczku wyrównawczym.

I tu moje pytanie się pojawia do was. Czy przez okres zimowy gdzie obecnie mamy już poniżej 0 stopni, mogę jeździć samochodem bez płynu chłodniczego? Mowa tu tylko i wyłącznie o krótkich dystansach 15-20km Do pracy i po 8-12h z pracy do domu?

Chyba oszalałeś

Napisane z mojego Szajsunga

pozdrawiam odorek :-)

Napiszę tak jeżdzić możesz, natomiast przejedziesz się tak raz góra dwa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale kto bogatemu zabroni

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

Pomijając aspekt przegrzania silnika do którego by doszło, płyn poza aspektem chłodzenia ma również za zadanie równomiernego rozkładania temperatury w silniku tak aby nie było zbyt dużych różnic pomiędzy blokiem a głowicą, dochodzi również aspekt zatarcia pompy wody a co za tym idzie zerwania paska, czyli utraty ładowania, wspomagania, w skrajnych przypadkach zerwanie paska doprowadza do wkręcenia się go w koło pasowe a co za tym idzie zablokowania rozrządu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Także jak sam widzisz optymistycznie raczej nie będzie.

mam nadzięję że rozwialiśmy Twoje wątpliwości.

Bogatemu nikt nie zabroni - ale kolega chyba do takich nie należy skoro boi się udać do mechanika... 1km przejedziesz maksymalnie.

No nic, myślałem, że to nie będzie większy problem w okresie zimy - Tak na chłopski rozum, bo auto w tym czasie ledwo osiąga 80 stopni w drodze do i z pracy. W takim razie coś pomyśle w ten weeken i może jakoś wykombinuje sobie jakiś garaż z kanałem. Tak jak pisałem, wymieniałem już ten zawór, ale to dość dawno i jedynie co pamietam, że masakra była z tym, ale nie pamiętam, czy kanał jest do tego potrzebny, czy wszystko z góry da się bez problemu zrobić?

PS: Ja się nie boje udać do mechanika tylko, że miesiąc temu padła maglownica i regeneracja z montażem kosztowała mnie 800zł. Zarabiam 2tyś, z czego 1500 mam samych opłat, których nie da się pominąć! Zostaje mi 500zł z czego 300idzie na paliwo... Po prostu nie mam ani grosza obecnie, a tak to bym uzbierał coś z przyszłych 2 miesięcy. Stąd też moje pytanie się pojawiło. Moja sytuacja finansowa jest tragiczna, a auto niezbędne do pracy, bo nie ma tam jak inaczej się dostać! Taka dziura....

Edytowano przez reactor

Tylko z góry, nie wiem czy jest do niego dostęp od dołu.

Silnik się bardzo szybko nagrzeje, w dodatku bierz pod uwagę że pompa wody będzie się obracać na sucho przez co bedzie miała tarcie, a co za tym idzie się zatrze i stanie a reszta to już wyżej pisałem.

To lepiej już zamiast zaworu wstawić kawałek rurki a jedno wyście zaślepić

płyn nie będzie uciekał silnikowi nie zrobisz krzywdy

grzanie tez będzie

Edytowano przez kamil18183

Jak już mam tam wsadzać łapy i się babrać z tym to już to zrobię tak jak ma być, tylko odłożę 150zł na oryginał GM tego zaworu.

Febi kupisz za 50 i tak samo posłuży jak oryginał.

Czytałem o febi kiedyś, ale czy wszyscy są zgodni co do jakości tego produktu tej marki? Produkt wart uwagi?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...