Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wolf

problem po wymianie dwumasa

Recommended Posts

Siemka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Słuchajcie mam taki problem w mojej Astrze III GTC 1.9 CDTI 150 km.

około 2 miesięcy temu robiłem kompletne koło dwumasowe w Gdyni warsztat Procar na ul.Hutniczej.

Wszystko było oki do pierwszego miesiąca użytkowania wtedy padł wysprzęglik ( usterka została zrobiona w ramach gwarancji ) natomiast teraz po 2 miesiącach użytkowania Wydaje ona dziwne dźwięki. Objawia się to zawsze gdy auto jest zimnie ( np. po nocy ) oraz sporadycznie podczas jazdy ( po zagrzaniu sie auta ) Dzwięk jest słyszalny przy biegu 2 - 3 - 4 na 1 - 5 - 6 tego niema. Gdy np. przełączam z biegu 2 - 3 - 4 na luz dzwięk znika natomiast po wrzuceniu ponownie biegu pojawia się.

Dzwięk opisywał bym jako chrobotanie lub charczenie ( przypomina to mi jak przejeżdżamy szybko przez garb i niefortunnie przeszorujemy zderzakiem po ziemi ) nie wydaje mi się by to był typowy dzwięk metaliczny.

Prosze was o jakieś porady mam jeszcze gwarancje na dwumasa w tym warsztacie przez rok i nie wiem czy jechać do nich czy co ?

Wiem że diagnostyka skrzyni np aso 1800 zł warsztat niezależny 750 zł dlatego wole się was poradzić

Edited by Rafalg

dowiedz sie ile ci oleju wlali do skrzyni, powinni 2.7 2.8 litra

Please login or register to see this quote.

Jak ściągali skrzynie i zmieniali dwumas to zmieniali olej ?

Przecież nie rozbierali skrzyni na czynniki pierwsze ( chyba tak mi sie wydaje )

zdejmujesz skrzynie to i poloski wyjmujesz i wtedy olej sie wyleje wiec tzreba go spuscic ale jak nawet o tym nie powiedzili wiec zapewne stary olej wlali, zmien mechanika jak takie babole odwala