Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
na_forum

lusterka elektryczne pilny problem

Polecane posty

Siedziałem dziś na parkingu i rozmawiałem przez telefon, auto zgaszone i nagle oba lusterka się zamknęły (raczej pilotem się nie bawiłem).

I za Chiny nie mogę ich otworzyć, sprawdziłem bezpieczniki (wyciągnąłem wszystkie) i żaden nie jest spalony.

Mrozu i wilgoci nie ma więc nie zamarzły.

Gdyby jedno padło pomyślałbym że to mechanizm, ale oba naraz??

Dodatkowo po kilkunastu próbach (również z zapasowym kluczykiem) szyba od strony kierowcy przestała się zamykać z pilota. Przycisk zamykania na drzwiach działa.

Proszę o szybką pomoc, rano muszę jakoś do pracy dojechać w miarę bezpieczny sposób.

prąd do lusterek dochodzi bo sterowanie ich położeniem z drzwi działa.

Jeszcze jedno, jeśli rozwiązanie nie będzie zbyt łatwe dla amatora, to czy jest jakiś sposób by doraźnie te lusterka otworzyć i np: poczekać z naprawą do weekendu albo do wiosny?

Pozdrawiam

Edytowano przez na_forum

wyczyścić kostki w drzwiach jeśli nie pomoże to odczytać błędy

a lusterka można rozłożyć odpiąć kostkę od lusterka podłączyć 12v i się rozłożą

nawet ręcznie można je rozłożyć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ale przecież tam są silniczki, jak na gwałt je rozłożę to pewnie uwalę jakiś element mechanizmu - tak mi się wydaje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie uwalisz wyskoczą z zatrzasku i tyle

Tylko beda luzne i przy wiekszych predkosciach beda latac.

u mnie nie były luźne raz jak na myjni schowałem je, to potem ręcznie rozłożyłem (odruchowo to zrobiłem bo w każdym służbowym miałem ręczne) i po rozłożeniu normalnie sie trzymały potem tylko musiałem je złożyć ręcznie żeby mechanizm zaskoczył i potem wszystko działało znowu jak trzeba, tak było u mnie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki za poardy, ale po południu jadę na komputer, może coś wykaże. Na razie nie ryzykuję z prostowaniem lusterek na siłę.

Czy ktoś ma jeszcze jakies pomysły co do powodów awarii i leczenia?

prostój spokojnie te lusterka nic sie nie stanie

Jak jedziesz na techa to mozna sprobowac je rozlozyc techem

Problem rozwiązany, nie musiałem jechać do mechanika. poniżej opis może się komuś przyda:

Wczoraj, jak już nawet z pilota szyba od strony kierowcy się nie zamykała to się przestraszyłem.

Dziś jadąc okazało się, że nawet na przyciskach nie zamyka/otwiera się automatycznie. Trzeba było przycisk trzymać do końca procesu otwierania/zamykania.

Przypomniało mi się, że w Fordzie Focus C-max miałem podobny problem. Po każdym odłączeniu akumulatora szyby nie otwierały/ zamykały się automatycznie.

Trzeba było pobawić się przyciskiem od strony kierowcy, przytrzymać go w pozycji zamknięte albo otwarte (nie pamiętam) i słyszało się "klik" po którym wszystko wracało do normy.

Pobawiłem się więc teraz i szyba działa.

Pobawiłem się sterowaniem lusterek i działa.

W obu samochodach najwyraźniej mechanizm sterowania szybami itp. ma chyba coś w rodzaju zapisanych na stałe w "pamięci" kilka funkcji.

Ulga spora

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niby banał ale...

Dziękuję za odzew, a szczególnie osobie która bez problemu dała mi swój numer. tel. i na szybko wczoraj udzieliła kilku rad.

Edytowano przez na_forum

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...