Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
goliat26

Rozrusznik i pompka spryskiwacza.

Polecane posty

Witam Was.

Mam do Was pytanko odnośnie pracy rozrusznika po dłuższym postoju (8-12 godzin). Jako, że powoli przychodzą mrozy to coraz częściej z rana mój rozrusznik muli jakby pracował już ostatkiem sił. Świece niby grzeją przez około 6-7 sekund (niby bo kable wyglądają tak sobie) po czym rozrusznik w naprawdę ślimaczym tempie kręci jakieś 5 razy i auto dopiero chwyta. Myślałem, że to akumulator więc wczoraj zmieniłem na akumulator brata (z minimalnie większą mocą rozruchową niż mój no i dużo młodszy) i dzisiaj z rana historia się powtórzyła. W czym może tkwić przyczyna? Po nagrzaniu auta rozrusznik kręci już OK. Czy kontrolka świec żarowych jednoznacznie wskazuje, że świece grzeją? Czy może być tak, że kontrolka się świeci a świece mimo to nie grzeją np z winy kabli.

Dodatkowo mam pytanko odnośnie pompki spryskiwacza. Ostatnio skończył mi się płyn i dopiero po ok. tygodniu dolałem dziś kupiony zimowy. Szyba brudna więc chce ją spryskać i...? Cisza... pompka nie pompuje, w ogóle jej nie słychać. Co dziwne przy próbie pompowania na MIDzie zamiast Rage pokazują mi się wtedy trzy kreski ( --- ).

Bezpiecznik od spryskiwacza (nr 14 z tego co pamiętam) sprawdzałem i jest OK.

Edytowano przez goliat26

Więc do sprawdzenia rozrusznik. Świece - jeśli nie ma błędu tzn. checka - są OK i grzeją prawidłowo z tego co piszesz.

Zapewne zamarzł Ci płyn w instalacji spryskiwaczy. Ciepły garaż tylko pomoże.

Zamarznięty płyn skutkuje tym, że pompka nawet nie ruszy? A te kreski na MIDzie? Rozrusznik to chyba tylko do regeneracji.

A jak ma ruszyć jak zamarznięta pompka? Do regeneracji.

Miałeś rację @marcinek180. Płyn zamarzł w pompce i dlatego nie kręciła. Zastanawia mnie tylko dlaczego są te kreski na MIDzie podczas używania spryskiwacza.

Dokładnie w jakiej funkcji pokazują się kreski? Wygląda na jakieś zwarcie

Po prostu jak używam spryskiwacza. Powiedzmy trzymam 2 sekundy manetkę i wtedy pojawiają się kreski na MIDzie. Puszczam i kreski znikają a pojawia się zasięg. Zaczęło się to wczoraj gdy używałem spryskiwaczy na przymarzniętej pompce.

Ale tylko przy zasięgu?

W sumie to nie sprawdzałem na innych... 99% na zasięgu mam włączone i tak z przyzwyczajenia nie przełączałem. Sprawdze dziś.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...