Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Amazing 30

Pali na 2 cylindry

Recommended Posts

Witam. Szukałem coś na ten temat, ale nie mogę za bardzo znaleść, to co dzieje się mi. W poprzedni piątek wracając z pracy samochód w pewnym momencie stracił siłę, i po odgłosach silnika usłyszałem, że nie pali na wszystkie cylindry, oczywiście jechałem na benzynie, samochód już był troche rozgrzany, więc przełaczyłem na gaz i samochód wszedł na wszystkie tłoki. Myśłałem, ze powodem są świece, więc kupiłem nowe i wymieniłem, ale poprawy ani troche. Co może być powodem, cewka zapłonowa,? Dopowiem, ze na gazie nie mam problemów z jazdą, pali na wszystkie, tylko to mi sie dzieje na benzynie, a jak wkręcam go jakoś na obroty 2-3 tys to jakby inaczej chodził, tylko na wolnych obrotach tłucze. Proszę o pomoc.

Masz problem z układem paliwowym, pisałeś o tym w innym temacie, po co kolejny ? :

Please login or register to see this link.

Jak dla mnie nie sprawdziłeś węża o którym pisałem, pomiędzy postami jest 20 min różnicy i jakoś nie widzę opcji żebyś w tym czasie dostał się do pompy.

#21 Napisany 26 listopad 2014 - 09:38

#22 Napisany 26 listopad 2014 - 10:02

Skoro na LPG jest OK, to znaczy że przewody zapłonowe i świecą są OK, bo LPG jest bardziej wymagające niż PB pod tym wzgledem, więc pompa, przewody, filtr paliwa do sprawdzenia.

Przeczytaj może post ostani, w którym napisałem, że usterka znaleziona, i naprawiona, pali bez problemu, ale temat dotyczy co napisałem, że w czasie jazdy siadły mi 2 gary, a nie,że nie chce palic, temat chyba jest inny co nie ?

Please login or register to see this quote.

Co ma pompa do tego, że nie pali na 2 gary? Jezeli daje paliwo na wtryski to na wszystkie, i kolego sprawdziłem ten przewod o ktorym dalej piszesz, i jest sprawniutki, bez zadnych pęknięć, tak jak juz pisałem, auto już norlanie pracowało.

Edited by Amazing 30

A pomyśl logicznie co ma do tego cewka ? Gdyby była uszkodzona nie naprawił by się na LPG, to chyba normalne.

Gdybyś naprawił to pracował by dobrze, jak nie ma błędów, na LPG pracuje prawidłowo, to pozostaje tylko doprowadzenie paliwa do wtyskiwaczy.

Jak mi wiadomo, a moze sie myle, cewka steruje iskrą, jezeli auto normalnie chodzilo, zapalalo na zimnym, i nagle pali na 2 gary to wina jest dalej w pompie ?

Ale przełączyłeś na LPG i auto zaczęło pracować normalnie, to skąd na LPG się iskra wzięła na świecach, przecież z tej samej cewki !

LPG to nie diesel ........

Więc co kolego proponujesz ? Bo już mam dość tego mojego opelka, więcej siedzę pod maską niż jeżdżę.

Jeśli na lpg pracuje dobrze to tylko układ paliwowy. Zobacz instalację wtrysków, wtryski i to co witek pisze

a własnie mam takie pytanie, czy lpg uwyza tych wtrysków co są do benzyny, bo jeżeli nie, to może być, że i wtryski zapchane, ale niby miesiac temu kupione nowe i dziwne jakby już były zapchane.

Edited by Amazing 30

Nie, jeżeli to sekwencja to są oddzielne wtryskiwacze gazowe, jeżeli starsza instalacja to w ogóle nie ma wtryskiwaczy gazowych.

Kolego Amazing 30 wtryski lpg sa sterowane ze sterownika benzyny. Zmierz czasu wtryskow na benzynie i bedziesz wiedzial czy wszystkie wtryski podaja paliwo . Moze sterownik uszczkodzony i nie steruje dwoma wtryskami benzynowymi . I jeszcze jedno jakby chodzil na 2 cyl to na 3 tys obr ciezko by bylo go rozbujac , chyba z gory

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by klopsik

Gazownicy mają oprogramowanie do tego, żeby ustawić?

Edited by Amazing 30

Czasy wtrysku gazu tak, ale u ciebie LPG nie jest problemem a czasy wtrysku PB mogą tylko podejrzeć.

Szukasz od najtrudniejszych spraw ......

Wymieniałeś wtryski PB z jakiego powodu ?

ale gazownik jak sprawdza czasy wtrysku lpg to od razu i ma porównanie z benzyna bo sam u sb widziałem

klopsik obudź się

Listwę zmieniłem, ponieważ była po prostu nie sprawna, zapchane wszystkie wtryski, po wymianie chodzil na wszystkie gary az do tego momentu

Teraz z ciekawosci nawet sprawdzilem przewody ktore ida od cewki do swiec, wszystko mam ok, bo myslałem ze sie moze palnalem przy wymianie świec.

może znowu jest syf i zapchało 2 wtryski

sory nie doczytałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">