Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kondzio107

wskazówka temp. silnika stoi w miejscu

Polecane posty

Cześć. Dzisiaj wracałem z pracy jakieś 50min. a wskazówka temp. silnika nawet nie drgnęła o 5st. w górę. Czytałem, że te silniki wolniej sie nagrzewają ale za taki czas jazdy to chyba powinien się już zagrzać przynajmniej do jakichś 80st. Do tego zauważyłem, że z środkowych nawiewów nie leci ciepłe powietrze. Co może być przyczyną?

Pozdr.

A sprawdzałeś w ukrytym menu czy rośnie temperatura?

Szczerze to nawet nie wiedziałem o takim menu ponieważ mam to auto od niedawna

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> jutro jak będę jechał to sprawdzę.

na 100% termostat do wymiany 50 min jazdy musiał by się zagrzać

Najpierw sprawdź poziom płynu chłodzącego. Powinien na zimnym silniku sięgać do połowy zbiorniczka wyrównawnczego (do środkowego szwu).

U mnie też jest termostat do wymiany. Wskazówka zaczyna podnosić się do góry po ok. 15 km jazdy. Temperatura w menu serwisowym waha się od 74 do 79 stopni. (powinna byc ok 90).

Wymiana termostatu w 1.9 150KM to bajka, z tego co czytałem - w 120KM trzeba się troche pomęczyć.

pzdr

SylWo28

Sprawdziłem dziś temperaturę w ukrytym menu i coolant waha się miedzy 55-60 stopni. Płyn chłodniczy jest na dobrym poziomie. Czyli to raczej termostat? A co może być przyczyną braku powietrza w środkowych kratkach?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A to można gdzieś w menu sprawdzić temp silnika? Można wiedzieć jak w tą opcję wejść?Autko mam od miesiąca i jak łaziłem po menu to nie widziałem tej opcji.

Tutaj wszystko masz opisane

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dzięki kolego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jestem po wymianie termostatu. No i teraz temperatura oscyluje w granicach 86-88 stopni czyli idealnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (termostat jest na 88st)

Efekt: mniejsze spalanie na postoju (spadły dawki). Przed wymianą: 0,9 - 1 l/h. Teraz :0,8 l/h (czasem wskoczy na 0,9)

Liczę na odrobinę niejsze spalanie podczas jazdy...

PS. Podczas testów (rozgrzewanie silnika) wentylator na chłodnicy załączył się dokładnie przy 96 stopniach. Czyli też chyba OK

pozdr

SylWo

Witam

a z jakiej firmy wymieniales termostat? poardzcie cos dobrego w rozsadnej kasie

Siemka sluchajcie u mnie tez podobnie zdiagnozowalem to jak bylo jeszcze cieplo jezde po miescie lub w trasie i niezależnie ile zrobie kilometrów lub czasu jeżdżę wskazowka od temp leży. Brak błędów brak oznak ogólnych ogrzewanie działa wspaniale. Czy może tak powinno być ?

jakbym miał wróżyć to termostat kaput

odczytaj temperaturę w ukrytym menu

Dzieki zubek 😊 a taki koszt tego termostatu ? Jaki polecacie ?

Koszt termostatu to okolo 130zł zalezy gdzie kupujesz i jakie masz zniznki. Nie polecam napewno Wahlera mi nawet roku nie wytrzymal i poszedl do reklamacji. Teraz mam Verneta zobaczymy czy wytrzyma choc z 2 lata

Podziekowal

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...