Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
polacek

ciepły zacisk

Recommended Posts

Witam.

Zauważyłem dziś ze lewy zacisk jest zimny tak jakby w ogole nie hamował, prawy gorący i felga cała felga czarna od pyłu. Przejmować się tym ?

Raczej tak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

tłoczek nie odbija, klocek się ściera, zacisk i felga się grzeje, więcej pali itp

rozebrać zacisk, sprawdzić stan gumek, przeczyścić, nasmarować gdzie trzeba.

Dlaczego tłoczek nie odbija klocków ? Zacina, przyciera sie ?

Please login or register to see this quote.

zacina, może guma wokół tłoczka ma dziurę, dostał się syf i się blokuje.

Być może już jest skorodowany i się zacina - bez rozebrania to można sobie wróżyć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może ktoś, kto poprzednio wymieniał klocki, nie wyczyścił prowadnic, nie sprawdził czy klocki luźno chodzą w zacisku - tylko wyjął stare, włożył nowe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pewnie takiego oringu nie kupie tylko cały zacisk ? W srode bedzie cieplej to sie za to zabiorę moze odrdzewiacz pomoże

zestaw naprawczy wystarczy kupić, są tam gumki i uszczelki.

mi jeden zacisk tak trzymał, że na światłach nie musiałem trzymać nogi na hamulcu sam stawał, po rozebraniu niestety okazał się tak skorodowany, że nie nadawał sie do naprawy, skończyło się na wymianie dwóch i odpowietrzaniu układu.

Dam znać co było przyczyną u mnie, jak pogoda pozwoli to jutro się za to zabiorę

mam to samo - u mnie przyczyna to walnieta sprezyna, ktora "odbija" reczny, klocek blokowal tarcze

Edited by ms84

Please login or register to see this quote.

Niekoniecznie sprężyna. Sprawdź stan linek od ręcznego czy lekko chodzą. Muszą chodzić płynnie bez żadnych zacięć.

Ta sprężyna ma ograniczoną siłę więc jeżeli linki są przytarte to ona nie daje rady odciągnąć tłoczka od klocka

Linka wymieniona na nowa, zreszta wszystko sprawdzone bylo i po zamontowaniu dalej nie odbijal reczny ... po czym olsnienie, ogolnie sprezyna jest nie oryginalna i ktos ja wsadzil jako zammiennik, nie naciaga sie odpowiednio i przez to nie odbija, jest polowe chudsza od tej co dziala na drugim zacisku ... problemy z przegrzewaniem zaczely sie po odebraniu auta z ASO w Gorzowie, wiec zapewne barany robiac tyl zgubili sprezyne i wstawili cokolwiek

/emoticons/default_bad.gif" alt=":bad:">