Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Karolus05

niska temperatura silnika a jego praca na 3 cylindrach

Recommended Posts

Witam,

Mam Viki 1.8 z gazem i następujący problem.

Podczas jazdy w trasie auto osiąga temperaturę silnika około 75 wskazówka jest zaraz za niebieskimi kreskami. Natomiast na postoju temperatura dochodzi do 80 stopni. W aucie jest ciepło ale nie gorąco i auto szybko się nagrzewa. Nie ma żadnych nagłych skoków temperatury podczas jazdy. Temperatura na zewnątrz -5 stopni. Co może być przyczyna? Drugi problem jest taki że po przejechaniu około 10km i zatrzymaniu się na światłach auto zaczęło strasznie nie równo chodzić tak jakby na 3 cylindrach ale zaraz po dodaniu gazu było normalnie. Przez całą trasę ponad 200km tez było ok mam tu na myśli że podczas jazdy cały czas auto jechało na 4 cylindrach, ale po wjechaniu na podwórko znowu praca na 3 po dodaniu gazu ok. Zaznaczam że świece ngk i cewka valeo zamontowane nowe w sierpniu, paliwo z bp, żaden błąd się nie pojawia. Czy praca silnika czasem przez chwilę na postoju na 3 cylindrach może być przyczyną złej jego temperatury czy może to po prostu kolejna odrębna usterka?

Pozdrawiam,

Karol

Check się świeci? Temperatura to pewnie termostat, rzadziej czujnik może oszukiwać

Check się nie świeci

Termostat do wymiany, miałem niedawno to samo.... podczas dlugich tras wskazowka temperatury byla na poziomie niebieskich kresek, dopiero podczas korków, jazdy po miescie temperatura wzrastała. Okazało się ze ta sprężyna w nim sie zaciela.... Zestaw naprawczy kosztowal mnie 30zł , wymiana jakies 40 min

Ok. dzięki też to podejrzewałem. Najbardziej martwi mnie ta praca na 3 cylindrach.