Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bibi1985

uslizg

Recommended Posts

witam wszystkich mam takie pytanie

podczas jazdy w czasie deszczu gdy najade na znak namalowany na jezdni czuje jakby moja viki lekko sie slizgneła , co to moze byc

Please login or register to see this quote.

przyczyną jest to że najezdżasz na znaki malowane na jezdni staraj się je obmijać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

opony wymień jak ci to przeszkadza

Edited by matro1234

Dokładnie - pogadaj z motocyklistami na temat ślizgania się na pasach

Zbieżność panowie, zbieżność!

Jaka zbieżność!!!???

Zrób sobie test, rozpędź się na mokrej nawierzchni i staraj prześlizgnąć (tak jak w dzieciństwie na lodowisku) po asfalcie, z miejsca pewnie staniesz w miejscu, następnie spróbuj tego samego manewru na białym pasie przejścia dla pieszych, wnioskując z Twojej wypowiedzi, następnym krokiem jaki powinieneś wykonać, będzie zrobienie zbieżności na nogach, nie zapomnij o odpowiednim ustawieniu skosów kolan, dla pewności wyważ jeszcze pantofle bo tu również może być problem.

Czasem Marcin mam wrażenie że piszesz byle pisać.

Przyczyną są słabsze opony oraz zmiana przyczepności nawierzchni

Edited by JarekS

Jak mialem zbieznosc walnieta to tak mi sie działo sprawdz czy po przejechaniu paru kilometrow nie masz cieplych opon

kolega chodzby ustawił dobry kąt kolan i i dobra jakość pantofli ,ustawiona zbieżność i tak wpadnie w poślizg na pasach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

rypi paru kilometrów to znaczy ile 2 czy więcej

zła zbieżniść cieło by oponi i auto by uciekało na boki

Edited by matro1234

Nagrzewanie się opon jest normalnym zjawiskiem nawet z prawidłowo ustawioną zbieżnością

A ja Jarku czasami myślę, że zapominasz o logicznym myśleniu...

Sam napisałeś, że na malowanym jest słabsza przyczepność...

Wiadomo. Ale czy to oznacza, że najeżdzając NA PROSTYM odcinku drogi na podłużną linię masz czuć, że auto ucieka, że dziwnie płynie,??? NIE!

A tak się właśnie dzieję gdy mamy źle ustawioną zbieżność - właśnie dlatego, że koło ucieka w tą stronę w którą chce (czyli nie tą w którą tak naprawdę jedziemy) bo podłoże pod tym kołem ma słabszą przyczepność. W jakimś stopniu jest to wina opon - ale to tylko potwierdza, że zbieżność jest niewłaściwa.

To wszystko to moje zeszłoroczne doświadczenie - po PRAWIDŁOWYM ustawieniu zbieżności nie odczuwam już tego.

Wierzyć mi nie musisz, możesz koledze doradzać coś innego - ale nie naśmiewaj się z postu i rady która jest logiczna i prawidłowa - ale nie sprawdzona przez Ciebie osobiście.

oczywiście możesz to sprawdzić sam - ale jak sądze sporo z tym zachodu jak i kosztów więc po co...

edit: u mnie źle było ustawione tylne lewe koło i gdy najechałem na mokrym na podłużną linie właśnie lewą stroną auta to miałem wrażenie, że wjechałem nagle na fragment lodu.

Edited by marcinek180