Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lord11

wtyskiwacze leją

Recommended Posts

Mam taki mały problem robię mały remont silnika już sprawdziłem głowicę wymieniłem pierścienie i pojechałem na sprawdzenie wtryskiwaczy. Po podłączeniu do urządzenia 2 wtryski lały mianowicie zanim osiągnęły około 18 bar już leciała ropa strumieniem i tylko przy szybkim naciśnięciu rozpylały. I teraz mam małe pytanko czy w tych wtryskiwaczach wystarczy wymienić sam rozpylacz i ciśnienia będą dobre czy się reguluje tą podkładką? bo on działa w 2 ciśnieniach. I kolejne pytania czy będzie jakaś różnica jak założę wtrysk od 2,0 DTH albo 2,2 ????????

Jest jakaś różnica między 2.0 a 2.2 - tak ostatnio wyczytałem na forum

aha a jaka??? a między 2,0 DTL a 2,0 DTH????

różnią się ciśnieniem otwarcia dla 1 i 2 stopnia

ma to jakiś wpływ bo widzę ze w nowszych dtl też już te występowały, można zamienić?

Mam ok. 200.000 km. przebiegu. Miałem problem z lejącymi wtryskami przez co przybywało dużo oleju w silniku (ok. 2litry odessałem) by był poziom na podziałce. Silnik b. słabo odpalał jakby się zapowietrzał. Preparaty do czyszczenia były wlewane i nic nie pomagało. Dopiero pomogło ok. 0,5 litra rozpuszczalnika nitro plus szklanka dobrego oleju do dwusuwów wlana z paliwem. Wreszcie odpala idealnie jak benzynowy nawet po długim postoju i brak jest dymienia a oleju w silniku nie przybywa. Naturalnie olej wymieniony na nowy. Może komuś się przyda patent. pozdrawiam