Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Crimson Mind

Kilka pytań dotyczących Świec Żarowych

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy temat tutaj a dotyczy on mianowicie świec żarowych.

Idzie zima, już pojawiają się minusowe temperatury no i moja Viki 2.2 DTI - 125 KM w kombi zaczyna mieć problemy z odpalaniem z rana.

Stawiam że to wina świec, jeszcze ich nie wykręciłem bo dopiero zaczynam je psikać WD40 sprawdzałem je dzisiaj Multimetrem i nie wykazuje nic nadzwyczajnego.

Pomiar:

1 - 1.0 Ω

2 - 0.9 Ω

3 - 1.2 Ω

4 - 1.3 Ω

Więc o ile się orientuję to w normie. I teraz nie wiem co mam myśleć skoro nic nie wykazał to czy nadal jest możliwość że któraś ze świec jednak jest walnięta, a może to przekaźnik?

Wiadomo że dowiem się po wykręceniu ale boje się że mogę mieć problem z ich odkręceniem i co wtedy?

Planuję wymienić wszystkie i przy okazji przeglądałem już różne oferty i zastanawiam się pomiędzy Beru, Boshem a NGK, które polecacie?

Beru. Świece masz sprawne.

Może warto zacząć od sprawdzenia akumulatora? Rozrusznik żwawo kręci? Miałem u siebie walnięte 2 świece i przy -15 odpalał bez problemu więc nie koniecznie problem może leżeć po ich stronie. Jedynie pojawienie się checka krótko po odpaleniu auta mnie zaniepokoiło i po sprawdzeniu świec okazało się, że są do wymiany. Mam NGK i mogę polecić, nie miałem żadnych problemów i mam nadzieję, że tak będzie też tej zimy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Akumulator nie jest nówka ale kiedy pierwszy raz pojawił się problem akurat obok znalazł się ktoś z kablami i po podpięciu kabli nie było poprawy, rozrusznik wydaje się sprawnie kręcić a po tym jak już się silnik potrzęsie i w końcu odpali to idzie dużo białego dymu co podobno jest właśnie powiązane ze świecami. A dodatkowo nigdy nie ma problemu z odpaleniem 2x po tym jak już się rozgrzeje.

Co do checka zapala się tylko w momencie przekręcenia kluczyka na zapłon, wtedy kiedy grzeją się świece a po uruchomieniu już się nie świeci.

Edited by Crimson Mind

Please login or register to see this link.

Tak czy siak spróbuję najpierw sprawdzić świece potem będę myśleć o reszcie bo lista z tego co widzę jest długa :<

Edited by Crimson Mind