Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

trapp

Diagnoza - wtryskiwacze - czy da się potwierdzić na szybko ?

Polecane posty

Mam pyanie

Czy jest jakaś metoda by na szybko zweryfikować stan wtryskiwaczy ?

Od pewnego czasu walczę ze swoją Viki i pomału szlag mnie już trafia. Dzisiaj przy okazji wymiany przepustnicy mechanik stwierdził że poranne odgłosy z pod maski to właśnie dogorywające wtryskiwacze.

Sprawę opisałem oraz zamieściłem filmik już tutaj :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ponieważ za parę godzin samochód odbieram od gościa - będę miał możliwość podpięcia pod OPCOMA - może coś warto by było bym sprawdził... ew. może sam jestem w stanie coś zdiagnozować ?

Witam

- opcom dawki korekcyjne

- próba przelewowa

- stanowisko Bosch do badania wtrysków (najpewniejsze i prawdziwe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> badanie )

ok.... dawkami podzielę się jak podepnę - swoją drogą - taki świergot na zimnym silniku - przy starcie... to już zaawansowana padaka ?

i ostatnie... ile teraz kosztuje regeneracja wtrysku ?

nowa dysza wtryskowa

mycie ultradźwiękowe

ewntualana regulacja skoku kulki w zaworze sterującym

uszczelki

a koszt ..... zależy w jakiej firmie ... około 400 - 500 za sztukę ( a może trochę mniej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> albo ... )

hmmmm to już brzmi lepiej niż 3k które ktoś mi zaserwował..... a może ktoś mam jakąś sugestie gdzie w Wawie można by było wykonać taką diagnozę ?

Najlepiej i najpewniej zrobisz tutaj

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Hmm kolega mówi serio czy się zgrywa? :-)

Jak bym się zgrywał to bym napisał pod spodem tekst typu "przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mówię jak najbardziej serio,a jak mnie nie wierzysz to może uwierzysz koledze Zbyszkowi (zbigos74) który potwierdzi moje zdanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przepraszam, robię się nadwrażliwy :-( po prostu już zaczynam mieć serdecznie dosyć autka ...... wczoraj odebrałem z warsztatu - przy odpalaniu wydaje z siebie ten swój odgłos - postaram się go jutro jeszcze raz nagrać i wkleić.. teraz z kamerką popatrze na listwe wtryskową.

Swoją drogą po tym jak zaparkowałem pod blokiem z pod maski dobiegł odgłos rytmicznego postukiwania........ wyłączyłem silnik... włączyłem jeszcze raz i odgłos znikł..... spoks.... nic nie było....

Poza tym jeździ jak złoto.......

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć code

Witam,

podepne się z podobnym tematem, czy ktoś podejmie się merytorycznej analizy (test przelewowy + dawki korekcyjne na zagrzanym silniku)?

Dzięki

Edytowano przez simano

A czy ktoś mi powie co zrobić żeby wartości wróciły do normy??? Poniżej filmik z odczytu

Z tego co zauważyłem na filmiku to pomiar zrobiony na kompletne zimnym silniku...

Pomiar dawek korekcyjnych powinien być zrobiony na silniku rozgrzanym z powyłączanymi wszelkiego rodzaju zbędnymi urządzeniami...

Jeżeli wtedy wyjdzie "nie halo" to można spróbować dolać jakiś specyfik do czyszczenia wtrysków np. wynn's czy coś innego

Tak na zimnym tyle co odpalony po staniu, lalem stp dla diesla, dobra zrobię pomiar na ciepłym. ..na zimnym po prostu rzuca cała buda wiec sprawdzałem na zimnym . dzięki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

I jak kolega zbadał na rozgrzanym?

Na ciepłym to samo...5.05 na czwartym...podmienilem go i zjechał na 1.30..i reszta też spadła. ..autem juz nie trzęsie i nie dlawi...I zużycie chwilowe spadło z 1.1 na o.7l/h :-) także jest ok :-)

Czyli czwarty wtrysk był walnięty?kurde ja przed regeneracją miałem na dwóch po 5 i na dwóch po 4.5 do dopiero były dawki

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Noo walniety

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.. ja szukam używek z małego przebiegu w okazyjnej cenie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...