Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mazef

Wskazania komputera w ukrytym menu dot. napięcia akumulatora

Recommended Posts

Od pewnego czasu jak zrobiło się zimno mam utrudniony rozruch silnika tzn rozrusznik dłużej ,,kręci". Po wejściu w ukryte menu komputer pokazuje na niepracującym silniku napięcie akumulatora ok 12,1 v a podczas rozruchu spada do ok 9,7 v . Czy dane z komputera są dokładne czy lepiej zbadać akumulator testerem??Czy spadek podczas rozruchu poniżej 10 v oznacza kaput akumulatora? Nie wiem czy wymieniać już akumulator czy raczej jest to wina zuzytych tulejek w rozruszniku że dłużej kręci....

Tak jest, spadek podczas rozruchu poniżek 10V świadczy o słabym aku, narazie podładuj aku i zobacz jak będzie.

Wskazania napięcia w ukrytym menu nie są za bardzo dokładne.

U mnie zaniża ok. 0,4 - 0,5 V. Rano po nocy pokazuje 11,9V a miernikiem zmierzone jest 12,32 V , w czasie jazdy rzadko przekracza 13,9 V a na mierniku jest 14,44 V

a cha rozumiem , jutro sprawdzenia aktu testerem.a ile Wam kręci rozrusznik zanim odpali? mi ok 3-4 s to dużo?

Myśłe ze dużo, u mnie na tzw dotyk jeden obrót wału i chodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Różnice wskazań komp/miernik wynikają z tego że najprawdopodobniej przewody masowe są to poprawy ,z biegiem lat, połączenia kable/końcówki zaprasowywany luzują się i należało by poprawić te zaprasowania. wtedy powinno być git.

Please login or register to see this quote.

cholera pewnie będę w takim razie bede miał rozrusznik do regeneracji .Mi nigdy nie odpalił od ,,strzała,,

Dokładnie sprawdź rozrusznik, świece, wymień aku jak słaby i zobaczysz jak ładnie będzie palił. W dizlu te 3 parametry są najważniejsze gdy jest chłodno a co dopiero jak wchodzi na ,, - "