Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mazef

Wskazania komputera w ukrytym menu dot. napięcia akumulatora

Polecane posty

Od pewnego czasu jak zrobiło się zimno mam utrudniony rozruch silnika tzn rozrusznik dłużej ,,kręci". Po wejściu w ukryte menu komputer pokazuje na niepracującym silniku napięcie akumulatora ok 12,1 v a podczas rozruchu spada do ok 9,7 v . Czy dane z komputera są dokładne czy lepiej zbadać akumulator testerem??Czy spadek podczas rozruchu poniżej 10 v oznacza kaput akumulatora? Nie wiem czy wymieniać już akumulator czy raczej jest to wina zuzytych tulejek w rozruszniku że dłużej kręci....

Tak jest, spadek podczas rozruchu poniżek 10V świadczy o słabym aku, narazie podładuj aku i zobacz jak będzie.

Wskazania napięcia w ukrytym menu nie są za bardzo dokładne.

U mnie zaniża ok. 0,4 - 0,5 V. Rano po nocy pokazuje 11,9V a miernikiem zmierzone jest 12,32 V , w czasie jazdy rzadko przekracza 13,9 V a na mierniku jest 14,44 V

a cha rozumiem , jutro sprawdzenia aktu testerem.a ile Wam kręci rozrusznik zanim odpali? mi ok 3-4 s to dużo?

Myśłe ze dużo, u mnie na tzw dotyk jeden obrót wału i chodzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Różnice wskazań komp/miernik wynikają z tego że najprawdopodobniej przewody masowe są to poprawy ,z biegiem lat, połączenia kable/końcówki zaprasowywany luzują się i należało by poprawić te zaprasowania. wtedy powinno być git.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

cholera pewnie będę w takim razie bede miał rozrusznik do regeneracji .Mi nigdy nie odpalił od ,,strzała,,

Dokładnie sprawdź rozrusznik, świece, wymień aku jak słaby i zobaczysz jak ładnie będzie palił. W dizlu te 3 parametry są najważniejsze gdy jest chłodno a co dopiero jak wchodzi na ,, - "

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...