Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
keepASS

Problem z zimnym silnikiem - Z18XE

Recommended Posts

Witam

Posiadam Vectre z silnikiem Z18XE, zagazowany. Gdy było ciepło problemu nie było, ale teraz po zimnej nocy, gdy odpalam samochód zaczynają się klocki. Startuje ok, na wolnych obrotach tez ok, lecz w momencie ruszenia, silnik zaczyna się dławić, a samochodem zaczyna szarpać. I tak przez 2-3 min aż się rozgrzeje, po czym problem znika. Pojawia mi się też sporadycznie check engine (Jakiś czas poświeci i później znika), udało mi sie go zdiagnozować, okazało się, że to błąd dawki paliwa (czy jakoś tak) - nie jestem mechanikiem i nie mam pojęcia czy to ma jakąś wspólną przyczynę. Wiem, ze ponad rok temu gdy miałem podobny problem z szarpaniem samochodu, podczas przeglądu instalacji gazowej mechanik wyczyścił mi też od góry przepustnicę - i pomogło do teraz. W tamtym tyg wymieniłem świece i tez przeczyściłem przepustnicę, ale jest nadal jak było, czyli po zimniej nocy zaraz po odpaleniu samochodem nie da się jeździć. Proszę o pomoc.

Próbowałeś odpiąć akumulator na 15 min (w przedlifcie pamiętaj że będziesz potrzebował kodu do radia) a potem pojeździć jakiś czas na samej benzynie

Podaj nr błędu a nie jakieś

Please login or register to see this quote.

Jest weekend i klubowa wróżka ma wolne .