Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

patryk92

vb 2.5 v6 po wymianie uszczelek i planowaniu głowicy jeszcze gorzej

Recommended Posts

witam mam problem z viki ubywało płynu dostawał się do oleju w nie wielkich ilościach robił mi to znajomy mechanik oddał głowice 2 do planowania przy okazji zakupiłem kompletny rozrząd z pompą filtr i olej i uszczelki wszystko złożył zalał płynem nowym i olejem

auto troche długo odpalało odpaliło po pochodziło tak z 10 minut przejechałem sie z 1 kilometr wróciłem odkręcam korek a tam woda w oleju takie kakao się zrobiło od razu i duzo płynu ubyło wcześniej przed remontem jeździłem i olej był czarny na korku zbierał się osad brązowy nie wiem co z tym autem już robic może coś źle złożone ?

Poczytaj o chłodnicy oleju. To że źle złożone też nie można wykluczyć

tak jak kolega wyrzej dostaje się płyn chłodzący przez to że jest gdzies coś nie tak ale przy tak dużym remoncie nie łatwo będzie ci pomuc może to być bzdura od zawiniętej uszczelki podczas skręcania do zle wyplanowanej głowicy dużo może być przyczyn takiej usterki . czy jesteś pewien że ten sam płyn masz w układzie chłodzącym? jak tak kolor choć nie wiem czy na oleju da się to odróżnić ale jeśli tak to ić tym tropem i szukaj albo uszkodzonej uszczelki zle -lub nie dokręconej sruby i tak dalej

Please login or register to see this quote.

właśnie poznałem nowe słowo w j. polskim !!!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_brawo.gif" alt=":brawo:">

sorry za OT, ciężko było się powstrzymać

A chłodniczka oleju była wymieniana? Może tylko ona była problemem płynu w oleju, a po remoncie chłodniczka jeśli nie była wymieniana mogła się całkowicie rozszczelnić.

chłodniczke oleju wyciągał i mówił że cała jest ale jak znowu to mam rozbierać kupić tą chłodniczke okaże się nie to to już zastanawiam się nad zmianą silnika na 3.2 kupić goły słupek czytałem gdzieś na forum że osprzęt pasuje z mojego nie wiem co robić bardziej jestem za zmianą silnika tylko nie wiem czy to wszystko podejdzie z mojego do 3.2

A stary olej spuszczał mechanik przed zrzuceniem głowic czy po? Bo może przy ściąganiu, jeżeli spuścił przed, to może płyn dostał się do kanaliku olejowego? Różnie z tym może być. Płyn mógł też zniknąć gdy układ się odpowietrzył porządnie. Na razie bym spróbował przejechać więcej niż 1km i sprawdzić ponownie.

stary olej spuścił dopiero jak złożył silnik zalał nowym i po przejażdżce zrobiło się kakało leci dymek z pod korka oleju a płynu wlazło prawie 6 li ostatnio jeszcze raz się przejechałem i ubyło tak z 200ml

Dymek spod korka to nic złego. U mnie ostatnio pękł wąż i po wymianie i zalaniu musiałem 3 razy dolewać zanim się dobrze odpowietrzył

Na moje to żle złożone, oddaj do mechanika niech patrzy.

Płynu mogło ubyć, bo się odpowietrzył, ale z tą wodą w oleju to nieciekawie.

Edited by pudeleQ