Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
treecool

Wymiana oleju w 1.7td ISUZU - pytania

Polecane posty

Witajcie,

uprzedzam że nie znalazłem informacji które mnie interesują w kontekście silnika 1.7td ISUZU.

Od niedawna jestem posiadaczem VB z tym silnikiem. Niestety poprzedni właściciel zalewał silnik olejem 15w40 - wiem że powinien jeżdzić na syntetyku, ale...
Ma już przejechane 300 000km więc boję się robić odrazu przesiadkę na syntetyka. Dodatkowo olej obecnie jest już czarny - wymaga natychmiastowej wymiany. Nie wiem na 100% jak wygląda szczelność w tym konkretnym silniku. Co myślicie o tym, żeby zalać go jeszcze raz 15w40 oczywiście z wymianą filtrów i obserwować stan oleju, jeśli nie będzie dolewek, wtedy przejść na półsyntetyk lub syntetyk przy kolejnej wymianie?

Jeśli chodzi o wycieki to tak: pociła się uszczelka pod pokrywą zaworów - została już wymieniona, narazie nic nie ubywa. Widać trochę oleju na EGR i sporo mazi na skrzyni w okolicy włącznika świateł cofania (widziałem bo go wczoraj wymieniałem). Reszta wygląda na względnie czystą.

I przy okazji jeszcze jedno pytanie - czy stan obecny oleju który mam może wpływać na bardzo wolne nagrzewanie się silnika podczas jazdy? Wymieniałem ostatnio termostat i włącznik chłodnicy - temperatura się ustabilizowała, jednak nadal bardzo wolno się nagrzewa.

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zalej od razu 10w40 i to mu w zupełności wystarczy. Olej nic nie ma do nagrzewania silnika.

Ten silnik zbyt szybko się nie nagrzewa. Z mineralnym w tym silniku też nie ma tragedii bo nie ma popychaczy hydraulicznych

ale jest choćby turbina - na zimę przyda jej się jej i całemu silnikowi lepsze smarowanie po rozruchu

Dzięki za odpowiedzi. Olej i filtry zamówione.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Czyli mam rozumieć, że normalne jest to, że mimo iż ciepłe powietrze z nawiewów pojawia się po przejechaniu ok 1.5 km to wskazówka temperatury delikatnie unosi się dopiero po przejechaniu 4km?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak .

Możesz po przejechaniu tych 4km sprawdzić wąż idący z termostatu do chłodnicy jak będzie ciepły to nie zamyka się termostat i wtedy ciężko zagrzać silnik.

termostat wymieniłem tydzień temu. Wąż sprawdzałem - jest letni (nie ma przepływu, delikatnie nagrzewa się przez termostat), chłodnica zimna. Tak więc termostat trzyma

To że termostat nowy to nie znaczy że działa. U mnie w vałce tylko trochę przepuszczał i już słabo grzał. Jaką masz temoeraturę w czasie jazdy?

ok 80 stopni wg zegarów. Żeby przy obecnej temperaturze zewnętrznej dobić do 90 muszę się bardzo namęczyć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Albo oszukuje wskaźnik albo termostat minimalnie przepuszcza

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...