Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Bati108

Problem z radiem Vectra C, Radio CDR 2005

Polecane posty

Witam, mam problem z radiem w Vetrze C, jest to model "CDR 2005"

Mianowicie, funkcja zmiany głośności przy zmianie prędkości jest wyłączona. A mimo wszystko, przy odpalaniu radio samo się ścisza.

Jest to losowa sytuacja, gdyż raz się radio ścisza, a po kliku zmianach głośności zostaje na poziomie wybranym przeze mnie.

Z reguły dzieje się to przy odpalaniu auta i ruszaniu gdziekolwiek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam, i prosilbym o pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

bump

Edytowano przez zubek

A w jakim stanie masz akumulator? Podczas rozruchu pobierany jest znaczny prąd i gdy aku jest już bliskie końcowi, napięcie bardzo przysiada - przez to urządzenia tracą zapisane dane w pamięci, takie jak właśnie SVC. Raczej nic innego nie będzie miało na to wpływu... Ew radio ktoś zmieniał, i na piny od SVC podawany jest inny sygnał, i przez to się ścisza.

Ako jest w dobrym stanie, jedna swieca jest walnieta, ale to raczej zadnego wplywu na radio nie ma. A te piny jak sprawdzic?

Może mieć - ale to trzeba by się wpiąć multimetrem i obserwować napięcie. Montowałem dziś u siebie radio, i sprawdziłem napięcie - na SVC podczas rozruchu wędruje osłabiony impuls napięcia u mnie w okolicach 4V, by potem ustabilizować się do wartości przed ściszeniem. Niestety ten impuls nam przycisza radio...
Sugeruje odpiąć piny po prostu od SVC, będzie najprościej. Jak wyjmiesz radio, to masz na nim rozpiskę który pin jest do czego.

To tak jeszcze tylko dodam, ze jeżeli jadę w trasę, mam już ustawiona głośność i wystarczy ze delikatnie ściszę bo z kimś rozmawiam, to radio całkowicie się wycisza stopniowo ściszając.

Tak podsumowując to wszystko sprawdzić Piny i powinno być ok?

Warto sprawdzic potencjometr od sciszania.

Jeżeli podczas jazdy Ci się scisza, a nie pogłaśnia, to problem leży gdzie indziej.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

I tu jest dobry trop, tyle że to jest nie potencjometr, a impulsator. Należało by go przeczyścić lub wymienić.

Dzieki wielkie za pomoc, w wolnej chwili popatrze co i jak

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...