Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mikolaj_t

Problemy z pompą wtryskową i świecami - potrzebna pomoc

Recommended Posts

Witam.
Mam troche problemów ze świeżo kupioną vectrą . Po pierwsze cały czas świeci się check na tej tablicy ze spalaniem itp ( przy zegarach kontrolki od checka nie ma , komputer pokazał przerwany obwód żarówki od niego ).,Po drugie rzadko grzeją świece żarowe, odkąd ją kupiłem pokazało grzanie na tablicy może z 2 razy.Odpala bez problemu ale strasznie kopci i chodzi jakby bez jednego gara, dopiero po chwili jak się rozgrzeje zaczyna chodzić normalnie. Kolejna rzecz to chyba problem z pompą wtryskową. Jak jest zimna strasznie głupieje z mocą , wchodzi max do 2 tys obrotów podczas jazdy. Jak się już rozgrzeje do ok 80-90 stopni zaczyna chodzić troche lepiej ale wtedy kręci przeważnie max do 3 tys a czasami jak jej się coś odwidzi to wchodzi normalnie na obroty. Czasem jak już jest ciepła i brakuje jej tej mocy to po lekkim przegazowaniu niby normalnie przez pewien czas idzie. po podłączeniu pod komputer fachowiec stwierdził że zły kąt wtrysków pokazuje. Właściciel od którego ja kupiłem powiedział ze niedawno była wymieniana/ regenerowana pompa wtrysków. prosze o pomoc do poszczególnych rzeczy. z góry dziękuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pokazuje tobie na MIDzie żarówki wszystkie świecą ?

Zaufales właścicielowi na słowo jeśli chodzi o pompę ??

A jakąś faktóra ? Widziałeś za regenerację ?

Ewidentnie masz problem z vp44

Spróboj zalać

Please login or register to see this link.

Chociażby

zalej lepsza ropę np dynamic lub verve lub nitro +

Edited by neo_82

nie rozumiem , jakie żarówki na MIDzie ?

no w sumie nie wiadomo czy powiedział prawdę z tą pompą, a jeśli gościu u którego byłem ma racje i jest zły kąt wtrysku to jest możliwość naprawy tego samemu ? jakiś nastawiacz/ sterownik kąta wtrysku tam jest ?

Ja kiedyś słyszałem ze kąt wtrysku w niej ustawia się elektrycznie ale nie wiem czy to jest prawda

On powiedział że do wymiany własnie będzie ten nastawiacz , orientujecie się może czy jest możliwość wymiany tego samemu ?

Ta " tablica " ze spalaniem to właśnie MID

Właśnie MID inaczej komputer pokładowy pokazuje ci różne informacje w zależności jak bogatą masz wyposażona vb

Please login or register to see this link.

Co do kąta wtrysku sam tego nie zrobisz niestety

no to wiem , ale na MIDzie właśnie pokazuje się check cały czas a obok liczników kontrolka od checka nie świeci wgl

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A no i teraz uścislijmy jeszcze: czy kontrolka od silnika tzw. check engine nie świeci w ogóle tzn. nawet przed uruchomieniem silnika a po przekreceniu kluczyka??? Czy tak to mamy rozumieć? Kąt wtrysku ustawia się przez TECH-2. Filtr paliwa już wymieniłeś po zakupie auta? Musisz też sprawdzić świece żarówe czy aby któraś nie jest niesprawna.

Kontrolka check engine nie załącza się w ogóle , ani przed odpaleniem ani po . Filtra paliwa nie wymieniałem - a może on być tego przyczyną ?
Wydaje mi się , że nie jest to wina złego ustawienia skoro raz wejdzie na obroty a raz nie, jesli było by złe ustawienie tego kąta to raczej nie chodził by wgl prawda ?

Więc najpierw napraw kontrolke - wtedy dowiesz się, że świeci ona zapewne wtedy gdy właśnie nie chce wejść na wyższe obroty - bo silnik wchodzi w tryb awaryjny o czym informuje ta właśnie kontrolka. Bardzo możliwe że ona nie działa bo tego chciał sprzedawca auta...

No i teraz szczegół: czy fachowiec który podpiął komputer mówił jakie są kody błędów?

No i teraz szczegół: czy fachowiec który podpiął komputer mówił jakie są kody błędów?

byłem u jednego gościa który podpiął pod komputer i powiedział że są dwa błedy ,pierwszy coś o błędzie początku wtrysków , drugi o kontrolce tego checka ( nie mówił samych kodów)
a drugi u ktorego byłem skasował wszystko błedy i powiedział że nie powracają tylko sprawdzał parametry jakieś , dodawał gazu i sprawdzał przy tym własnie te parametry jakieś o wtryskach i wgl i stwierdził że za mały kąt pokazuje i to tego wina.

ok postaram się naprawić kontrolke w najbliższym czasie i dam znać co i jak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by mikolaj_t