Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rumek999

problem vectra c nie odpala 00103?

Recommended Posts

Witam

Niedawno nabyłem vectrę i już mam z nią wielkie kłopoty. Było tak że odpala bezproblomowo, aż zachodzę z tydzień temu i kręci rozrusznikiem i nie odpala tylko zapala się na liczniku samochód z kluczem (taki francuski klucz), no ale po meczęniu parę min odpaliła, pochodziła z 10 min zgasiłem, próba odpalenia i ten sam problem, następnego dnia wymieniłem baterię w kluczyku i samochód odpalał raz po raz. Aż do wczoraj zachodzę i to samo, dałem mu spokój i dziś próby kręcenie roszrusznikiem, wymiana znowu baterii na kolejną nową, po kilku minut auto odpaliło, pochodziło chwilę i zgasło i koniec nie mogę odpalić. Czytałem żeby sprawdził błędy poprzez gaz+hamulec na max, stacyjka i wyskoczyło coś takiego:

1.7

00103

O co może chodzić i jak to naprawić?

Dodam tylko że to vectra C 2002 i 2.2dti

Please login or register to see this quote.

coś kokedze się pomyliło ,pierwszy raz słysze że można w ten sposub sprawdzić błędy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

to nie błędy tylko wersja softu

poszkaj kogoś, op com lub tech i zczyta ci błędy od nijtego zacz

Edited by matro1234

No na innym forum opla wyczytalem ze w ten sposob wlasnie pokazuje blad. No i chyba by sie zgadzalo, choc moge sie mylic.

No gdybym byl w pl to i takbym zrobil ale jestem w uk i musze tym autem wrocic ...

w DTI na pewno tak błędów nie sprawdzisz niby ktoś w benzynie próbował i bez komputera się nie obejdzie nie ma takiej opcji ,

No nie rób jaj, koszt koło 40 f w warsztacie i ci powiedzą co jest, uk to nie koniec świata

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No tylko jeszcze znać, żeby byle czego nie wcisneli + nie mogę przecież nawet nią pojechać (już nawet nie odpala chyba) (a warsztaty takie że szef zaprowadził samochód na wymianę hamulców kmpl i wymienili tak naprawdę tylko 2 klocki w 4 kołach ! a faktura na wszystko ..

No i jeszcze dochodzi ten brak czasu ... wolałbym zapłacić więcej a nie tracić dnia..

Po prostu może ktoś się już spotkał z czymś takim i by doradził a ja wieczorami bym testował .. (wiem że prawdopodbieństwo takiego trafiania jest bardzo niskie, no ale trzeba próbować)

Na ebayu masz urządzenia diagnostyczne do opla za 20 f i przesyłka 2 dni, podłacz i bedziesz wiedział co i jak czy dasz z tym rade

Jak uważasz które ? :

Please login or register to see this link.

Czy wgl coś innego polecasz?

sprawdzałeś czy się nie zapowietrza ? paliwo w filtrze jest ?

Zamowilem na jutro diagnoste, przez telefon strzelal ze bardzo czesto tutajj siada czujnik polozenia walu. Co uwazacie?

Czekamy na kod błędu :-)

Objawy uszkodzonego czujnika wału to np. Nie odpala na ciepłym silniku, nie trzyma obrotów.

Na moje cos z imobilaizem . A gdzie ty jestes ?

Edited by dudi403

No więc wyniki:

BRAK BŁĘDÓW NA KOMPUTERZE ... nie wykazało kompletnie nic.

Sprawdzał układ i paliwowy i powietrza ręcznie i też ok. Powiedział że na 100 % jest to po prostu zepsuty EGR.

Londyn

Edited by rumek999

co za barana sobie zamówiłeś masz błędy jak byk

Jest kontrolka - muszą być błędy. Jak sprawdzał układ paliwowy?

No mówił że żadnych nie ma.. Ja się nie znam...

No dostawał się do filtra paliwa, psikał jakimś samostartem.. i nic.. Tylko stwierdził EGR

ciekawe ile kolege skasowali?

co za magic był to anglik?

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

ciekawe czy wogule z autem się połączył

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

kup op coma na ebay i sam sprawdzisz błędy

będzie cię to kosztowało tyle co zakup i op com ci zostanie

No jedyne to że sam powiedział że jako nie zrobił i samochód nie chodzi to nie chce narazie nic, a EGR nowy 60 funtów (chyba coś za tanio nie uwazacie?) i wymiana 20 funtów ale to na poniedziałek.

Nie nie Polak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie kiepsko z eng to niewiem czy dogadałbym się z anglikiem w sprawie auta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tamten mechanik cos sie nie odzywa a od 3 dni nie moge sie do niego dodzwonic.. dzis byl inny i stwierdzil uszkodzona pompe paliwowa.. jak uwazacie?
Ps. Czekam na opcom powinien jutro przyjsc.

Wtedy miał by kłudkę na blacie. Odkręć pokrywę obudowy filtra paliwa(toxr e25) i zobacz czy jest paliwo

Edited by polacek

Odkrecal te przewody co wchodza do wtryskow (chyba choc moge sie mylic ). No i powiedzial ze na 2 nie podaje a na pozostalych dwoch slabe cisnienie. Stwierdzil to tak na oko.

Moim zdaniem zapowietrzony układ.

Sprawdzales czy jest

paliwo w filtrze ?

Dzięki panowie za pomoc ale tak się wku... na te auto (nigdy więcej tej marki), że zamówiłem już transport auto do Polski i do bardzo dobrego mechanika no i jak już zrobi to napiszę co i jak było, bo może komuś się kiedyś przyda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Ale to najmarniej za 2 tyg

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Pozdrawiam i dzięki:)

Może sie np okazać ze masz.uszkodzony zaworek zwrotny w pokrywce filtra i zabulisz pare tysi, ale jak.tam chcesz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> kto bogatemu zabroni

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">