Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
siwy7338

Problem z silnikiem

Polecane posty

Cześć jestem szczęśliwym posiadaczem vectry B z silnikiem 2.0 140km z instalacją gazową ową Vectre posiadam 2 miesiące i mam problem następujący gdyż samochód idealnie chodzi do temperatury 80 stopni Celcjusza następnie zaczyna strzelać tak jakby z tłumika przy dochamowywaniu i pojawia się kontrolka skrzyni bieg, silnika taka jak w linku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jeżeli ktoś coś wie na ten temat bądź miał podobny problem proszę o poradę.

P.S wiele osoób mówi że to świece zapłonowe ale czy to możliwe skoro na niskiej temperaturze chodzi normalnie.

Tak moga byc przewody . Albo jak strzela to moze dawka gazu za duza. Jesli swieci sie check to sprawdz bledy

Edytowano przez klopsik

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego a cóż to za silnik tam masz pod maską bo jak żyję nie słyszałem o takim motorze w VB

Jak kontrolka się zapala to błędy odczytaj i już będzie z górki, bo tak na prawdę ta kontrolka jest od wszystkiego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mój silnik to 1998,00 cm^3 100,00kw, a szczytanie błędów tylko w serwisie lub w aso czy warsztat czy jakoś samemu idzie się podłączyć z własnego sprzętu. Czyli muszę szczytać błędy, sprawdzić świce i kable. Gaz jest po regulacji więc ustawiony powienien być dobrze.

To jest silnik 2.0 136KM chyba ma oznaczenie X20XEV i jeśli się nie mylę to można samemu wywołać kod usterki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jest dokładnie jak mówisz

Kody usterek wywołasz sam, wystarczy zmostkować piny 5 i 6 w gnieździe obd pomiędzy fotelami (w rzędzie od strony fotela pasażera, licząc od lewej). Kody usterek "wymiga" Ci kontolka silnika ;-) Poszukaj na forum bo było o tym :-) A gaz w jaki sposób Ci regulowano, gazownik przejechał się autem czy zrobił to na autokorekcie?

Gaz mi akurat podłączył czujnik do wydechu podłączył do maszyny od gazu i do komputera i wyregulował.

Piątek więc miałem czas wykręcić swiece i zczytać kody więć świece były okopcone czarne ale sama elektroda była biała więc wyczyściłem je i ładnie wyglądają wsadziłem odpaliłem gra. Z kodów wynika że są dwa błędy nieprawidłowy sygnał z czujnika włka rozrządu, a drugi to usterka w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa. Jeżeli będzie miał ktoś pomysły co dalej to proszę o podopwiedzi rozgrzałem go do 90 stopni celcjusza i było ok raz tylko "pierdnoł"

Poiadacze vectry zapytam jeszcze tak a może problem tkwi w przepustnicy ???

Drodzy Koledzy problem nadal jest dalej strzela i mam pytanie czy może być to zaszlamiony parownik lub zepsuty.

Siwy a to się dzieje i na benzynie i na gazie czy tylko jak silnik jest na lpg?

Pytanie jak kolega wyżej . Jak tylko na lpg to może zle wyregulowany gaz a parownik raczej nic nie ma do "wystrzałów" albo nie przepala paliwa albo za duza dawka paliwa

A bledy sprawdzałeś? Moze sonda lambda coś pokazuje

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...