Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Grzegorz_j76

P1901 - Czujnik ciśn. filtra cząsteczek - za duża różnica ciśnień (75) - Obecny

Polecane posty

Co jakiś czas pojawia mi się komunikat

P1901 - Czujnik ciśn. filtra cząsteczek - za duża różnica ciśnień (75) - Obecny.

Auto wtedy traci moc oraz od czasu do czasu pojawia sie samochód z kluczykiem. Po wypaleniu DPF czy to opcome czy w trasie na jakiś czas problem ustępuje po czym wraca.

Zastanawiam się czy trzeb wymienić CZUJNIK CIŚNIENIA SPALIN DPF ALFA OPEL FIAT 1.9?

Jak tak kto gdzie on dokładnie jest w aucie?

Co należy dodatkowo zdiagnozować w aucie przy tym błędzie?

typ czujnika

BOSCH 0 281 002 783

Edytowano przez Grzegorz_j76

może po prostu filtr ma dosyć i już się nie dopala i nie ma takiej przepustowości jaką powinien mieć.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jak stoisz przodem do komory silnika to czujnik znajduje się na ścianie grodzi pomiędzy filtrem paliwa a zbiorniczkiem wyrównawczym cieczy chłodzącej.

Idą do niego dwa gumowe przewody od filtra DPF i wiązka trzech przewodów zakończona wtyczką. Rozpoznasz to na pewno.

Zacznij od wymiany (przylutowania nowej) wtyczki czujnika.

Wtyczkę kupiłem taką:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Starą wtyczkę się odcina. Nie próbuj jej rozbierać bo to nie ma sensu. Dostęp jest bezproblemowy, wiązka przewodów jest długa i bardzo łatwo to samemu polutować. Po wymianie wtyczki jedź gdzieś na autostradę, żeby się DPF wypalił.

U mnie wymiana tej wtyczki załatwiła problem. Lutownica to najlepszy przyjaciel Vectry C

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez kemoth

Dzięki za porade, zamawiam wtyczki. Mam nadzieje że to pomoże może żeczywiscie coś nie łaczy.

hej - dodam coś od siebie - miałem to samo - problemem okazała się przerwana siatka elastyczna przy czujniku. Ale moim objawem było syczenie auta.

Wstawili nową siatkę, zrobiłem kilka km i znów błąd, ale zaczął wypalać, wypalił i śmiga nadal (już jakieś 20tys km)

grzegorz mam podobny problem - czy wymiana wtyczki pomogła?

Cześć. W końcu do wymiany czujnika nie doszło, okazało się ze niestety DFP już dogorywa. Przy okazji wykończył mi turbinę w aucie . Bo sie tak zapchał ze turbina sie rozleciała.

Ogólnie po diagnostyce:

Silnik mial 320tys zaczęły przepuszczać pierśnice na tłokach, co przyspieszyło padniecie DPF, przy tym jak padł DPF wykończył jeszcze turbinę.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...