Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Chudy89

LPG do Vectry c 2.0T Z20NET kombi 2005r

Polecane posty

Witam mam Vectre C 2.0Turbo 175km kombi z 2005r.

Przebiegu ma 253 tyś, rozrząd był wymieniany przy 180 tyś.

Pytanie brzmi czy opłaca się zakładać lpg czy da sie itp. czy przy takim przebiegu raczej nie..

Co Ty chcesz od przebiegu, przebieg przebiegowi nie równy. Przy 100 tyś km można mieć zajechany silnik i podzespoły o wiele bardziej niż ktoś inny przy 400 tyś.

Liczy się ogólna kondycja silnika i to wszystko.

poczytaj sobie ten temat:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

A to jakiś duży przebieg na 10 letnie auto???

Dzieki :] bo 1 gazownik powiedział niewidząc auta ze za duzy przebieg ma na lpg ;/

ja mam auto z przebiegiem 150 tys i od dawna założony gaz i na pewno zostało w nim skręcone z 100 tys z przebiegu i bardzo dobrze pracuje na gazie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to jedz do innego gazownika w takim razie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i jak, założyłeś ten gaz? jaką instalację wybrałeś?

Słuchaj śmieszną mnie mechanicy którzy na oko coś diagnozują. Ja swoją zagazowałem 02.12.2014 w Gazparts Młyny k/Buska Zdroju. Kolega Krzysztof najpierw sprawdził parametry silnika, kondycję i dopiero podjął decyzję o gazowaniu w każdym razie 500km zrobione bez problemowo auto dostrojone na AFR zestaw dobrany już z zapasem na lekkiego moda co do ilości KM ale przy strojeniu gazu wyszło, że najprawdopodobniej ktoś już coś grzebał przy mapach benzynowych bo zachowanie wtrysków benzynowych nie jest jak w standardzie.

ja zakładałem gaz 3 lata temu przy stanie 200kkm teraz mam 275kkm i silnik pracuje ładnie bez żadnych problemów

też uważam że powinieneś zmienić gazownika najlepiej na takiego który już zakładał gaz w takim silniku.

przy instalacji LPG trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. wpięcie reduktora w obwód płynu chłodzącego - rurki od silniika do nagrzewnicy są bardzo krótkie i bardzo poskręcane, ciężko jest tam wsadzić trójnik do obwodu reduktora zwłaszcza że przewody idą bardzo blisko turbiny i są narażone na działanie wysokich temperatur, u mnie po jakimś czasie pojawiły się nieszczelności. Zmieniłem je na inne (też z vectry ale z innego silnika były mniej poskręcane niż te oryginalne) kupiłem je na szrocie za 10,-

2 nawiercanie kolektora dolotowego pod dysze wtryskiwaczy gazu ważne że były pod kątem w stronę silnika (u mnie jeden był skierowany trochę do tyłu co powodowało drżenie silnika na jałowych obrotach) pomogło ponowne nawiercenie i zaślepienie śrubą starego otworu (ale to już wykonał inny gazownik bo pierwszy nie potrafił) dlatego wążne jest żeby gazownik potrafił dobrze wykonać instalacje

no na oko, nie na oko, mi gaziarz jakiś czas temu polecił zenita pro, ja w sumie sam się jeszcze nie zdecydowałem, próbuję jak na razie ogarnąć koszta i zyski.

Macie może jakiegos dobrego majstra (Warszawa i okolice) od gazu który by sprawdził od razu w jakim stanie jest silnik i czy warto zakładać gaz czy nie.

I czy po założenieu gazu można zmienić mapke czy lepiej przed na wiecej km >??

I jakiej firmy ten gaz >??

No to raczej będzie chyba słabo żeby jedno i drugie za jednym razem.

Co do montażu to jak tam masz robić to myślę że wpierw program dobrze zrobić bez zapętleń wtrysków pb a potem montaż na poprawnych gratach i porządnie wystrojone.

A ma ktoś kogoś do polecenia jeśli chodzi o gaz i jakiej firmy części najlepiej >?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mav78 i po temacie.

wszystko tej firmy>??

Ja sie niestety nie znam i czy da rade potem wrazie czego zmienic mapke na tym lpg >?

Usiadłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chudy89 napisz na priv to postaram się wszystko wyjaśnić i nie będzie że tak powiem zaśmiecania topiku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...