Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

dragox25xev

osad jasny i ciemny w zbiorniczku wyrownawczym dti

Polecane posty

Witam mam problem po dolaniu koncentratu ok 0.5l tydzien temu dzis zob ze mam maz jasna w zbiorniczku wyrownawczym oraz takie ciemne fafoly dzis ciezko mi odpalil nawet kontrolka abs sie zaswiecila wzialem aku do ladowania zob jutro czy po naladowaniu aku bedzie lepiej odpalal,oleju mi nie ubywa ani nie przybywa nie mam takze masla pod korkiem wlewu oleju oraz bagnetu...co moze byc ze mam ta maz w zbiorniczku?

Na pewno wlanie koncentratu nie ma wplywu na odpalenie i na zapalenie kontrolki ABS.Co do nalotu w zbiorniczku i jakis fafolow to moze koncentrat tak zadzialal.Jaki to koncentrat i do czego go wlales?Do wody do plynu chlodniczego? Jakiego plynu? poczytaj troche o rodzajach plynow,koncentratach i o ich mieszalnosci ze soba.

Edytowano przez matoslaw

Witam, mam vectrę B2,0 tdi od 14 dni ale jestem posiadaczem VW Golf III gt tdi 1,9 i myślę, że to poszedł olej do układu chłodzenia, a może się mylę. Wiem, że takie właśnie są objawy. Proponuję sprawdzić poziom oleju w silniku, jeżeli ubywa to niestety ale poszła uszczelka pod głowicą. Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Czytałeś to co napisał?

Raczej zmieszanie płynu z koncentratem tak zadziałało, też swoje czasu dolewałem jakiś koncentrat i syf miałem na powierzchni.

Czyli to co pisał motoslaw

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dolewam różne koncentraty i nie zdarzyło mi się żeby nie był mieszalny z innymi, ewentualnie może chodzić o chłodnice z czego jest zrobiona.

Zapodaj fotke zbiorniczka bez korka.

Edytowano przez Dziadek vec

W viki miałem jakiś różowy płyn chłodniczy, dolałem starego koncentratu (w garażu znalazłem, gęsty jak majonez) a że wywalało komunikat no to wyszło jak wyszło.

Jak wlałem to nie za ciekawie to wyglądało (opadł ten niebieski na dno), po krótkim czasie jakiś syf w zbiorniczku się zrobił a teraz nie ma śladu po niczym...

Koledzy ten koncentrat plynu chlodzacego to glikol i zmieszalem to z tym rozrzedzonym glikolem ktory kiedhys tam wlalem...jak odpala to taki siwy dymek ale wydaje mi sie ze to normalne zwlaszcza ze takie sa warunki pogodowe poza tym dymi do pewnego momentu tzn jak osiagnie pewna temp to przestaje.jutro jak go rozgrzeje to otworze korek od zbiorniczka i zobacze czy leca babelki do niego...kurde ale wczesniej tego nie mialem dopiero jak dolalem tego koncentratu eh a mowie tego koncentratu wlalem jakies 250ml od czasu wymiany termostatu tzn przy przebiegu 207000 a teraz mam 219400 takze wydaje mi sie ze ubytku duzo nie bylo przez te 12000km co?

witam dzis bylem zaniesc aku do viki i za 3obrotem odpalila ,dymek byl tylko mala chwile -moje spostrzezenia ten osad to taki szlam pachnie jak gdyby woda,auto podczas jazdy nie kopcilo,plynu nie ubywa,nie zagrzewa sie,auto ma wigor jak wczesniej,na bagnecie oraz korku wlewu oleju brak tzw masla,weze od plynu idace do silnika nie sa twarde -mozna bez wysilku je zdusic...po rozgrzaniu odkrecilem korek zbiorniczka i nic nie wywalilo,babelkow tez nie zauwazylem,plyn nie smierdzi paliwem ani olejem...takze moze to byc to ze jak dolalem tego koncentratu to przez to sie wytworzyl ten szlam lub poprostu pasujac osadzal sie na gornych sciankach zbiorniczka?? dobrze mysle??

Edytowano przez dragox25xev

Zbierz go jakoś, wyczyśc i jeździj i obserwuj czy się powtórzy.

Co prawda producenci piszą, że ich płyn jest mieszalny ze wszystkimi innymi, jednak nie do końca jest to prawdą. Jak miałeś w zbiorniczku taki czerwono-pomarańczowy płyn to najlepiej dolać taki sam. Były dwa rodzaje płynów w VB. Niebieski (jeśli dobrze pamiętam) stosowany na początku produkcji, a po 2000r. był taki czerwono-pomarańczowy. Zrób tak, jak radzą Ci koledzy. Zbierz to, co się "zważyło", dolej odpowiedniego płynu i ciesz się sprawnym autem.

JA u siebie ostatnio dolewałem koncentratu i nie było żadnych problemów. Oczywiście kolor taki sam jak w zbiorniczku

Naprawdę myślisz, że po tylu latach w układzie był dalej oryginalny płyn chłodniczy?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co do problemu to najlepiej zlać płyn, wypłukać układ i zalać czymś nowym. Dużo to nie kosztuje a będziesz miał spokój.

dokładnie

Ot i cała prawda ale jak by znowu coś wyszło dopuść do swojej podświadomości że coś się dostaje do płynu chłodniczego.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...