Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

goliat26

Wstrząsów ciąg dalszy...

Polecane posty

Witam.

Mam do Was pytanko... Co jeszcze może być powodem dużych drgań całej deski rozdzielczej, kierownicy a nawet czuć je na siedzeniach? jakiś czas temu wymieniłem wszystkie trzy poduszki silnika. przez może miesiąc było trochę lepiej a teraz znów się zaczyna. Na wolnych w korku to lepiej nie trzymać kierownicy bo można dostać jakiegoś parkinsona... Myślałem nad kołem pasowym ale wygląda na proste i wymiana poduszek nie poprawiłaby sytuacji jeśli byłaby to wina koła pasowego. Jeśli to ma jakieś znaczenie mam urwane dolne zaczepy w chłodnicy i jest ona opadnięta mocno.

Macie jakieś pomysły co może powodować te drgania?

Poduszki jakie wstawiłeś? Chodzi mi o firmę. Co do koła pasowego to zdejmij pasek, odpal samochód i wtedy sprawdź czy jest lepiej czy nie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Obejrzyj tuleje "sanek" pod silnikiem.

@pIJaster

Lemforder, Carteco i Febi - takie mi doradzil Hapko z forum.

@chemikx3

Też właśnie nad tym myślałem. Teraz ciężko się położyć na tym błocie... A ile mniej więcej w warsztacie biorą za wymianę? I ile jakięś dobre np. Lemforder'a?

Potwierdzam. Sam mam te pierwsze. Ile za wymianę nie wiem bo robiłem to ponad rok temu na urlopie w Polsce razem z innymi rzeczami w aucie.

Ja niestety nie mam warsztatu by samemu wymienić poduszki sanek więc będę musiał oddać jeśli bym się zdecydował. A czy coś oprócz koła pasowego i tulei sanek może powodować te drgania?

Nic poza tulejami sanek oraz poduszkami silnika. Ale skoro chłodnica wygląda jak wygląda a poduchy nowe - skup się na tulejach

Chłodnica nie jest opadnięta przez tleje bo tak jak pisałem urwane ma dolne zaczepy i nie jest na nich zawieszona tylko opiera się po prostu dolna krawędzią o sanki.

Złe zawieszenie silnika na poduszkach za mocno spasowany czyli lewa i prawa poduszka opadła i praktycznie wisi na przedniej tej krzywej i tylnej stąd drgania, poruszaj ręką silnik do tyłu i do przodu powinien się lekko dać się poruszać jak nie to sprawdź boczne, prawa ta krzywa i lewa koło filtra powietrza .

Edytowano przez Dziadek vec

Ok sprawdzę to. Piszesz "czyli lewa i prawa poduszka opadła i praktycznie wisi na przedniej tej krzywej i tylnej" ale przecież silnik w Vectrze B zawieszony jest na trzech poduszkach.

Jeśli to w tym problem to rozumie, że jest to wina złego zamontowania przez mechanika?

Nie pisze o czterech może z mojego postu tak wychodzi możliwe że lewa poduszka lub prawa ta krzywa jest eknięta i wtedy silnik całym ciężarem siedzi na tylnej. Silnik musi się dać lekko bujać. Jak byś miał tuleje na sankach schrot to podczas gaszenia silnika byś to mocno odczuł takim szarpnięciem jak by się silnik bawił w konia.

Abstrachując od tego to wygląda mi na wadliwą gumę w tych poduszkach przy niższych temperaturach zamiast miękiej gumy masz kołki z drewna.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Dziadek vec

W sumie to jest tak, że jak gaszę silnik to jest takie mocne szarpnięcie. Jest ono takie hmm nie wiem jak to nazwać no po prost nienaturalne. Będę musiał się jakoś położyć pod nim i sprawdzić te tuleje sanek choć obawiam się, że nic nie wyczaję.

Poduszki są nowe, mają około miesiąca więc wątpię, że któraś pękała no ale wiadomo- może wadliwa.

Przed chwilą podczas przerwy w pracy poszedłem spróbować pobujać trochę silnikiem. Nie ma go jak za bardzo złapać więc położyłem ręce na górze silnika i próbowałem poruszać przód, tył. Poruszałem całym autem na biegu a silnik miałem wrażenie stał w miejscu... Nie mam za bardzo punktu odniesienia np innej Vectry by sprawdzić jak to jest u kogoś. Czy ktoś w okolicy Bielska Białej z forumowiczów ma Vectre?

Ja mam ten sam problem z tymi drganiami, też poduszki wymienione dobrej jakości, przez chwile było troszkę lepiej ale teraz jak jest chłodniej rano to jest masakra, czuje się jakbym startował samolotem a nie jechał..

Ja mam tak nie tylko rano ale cały dzień. Nie ważne czy silnik ciepły czy zimny... kierownicą trzęsie ciągle. Jak gasze to mocniejszy wstrząs. Nie wiem już co z tym zrobić. Można by wymieniać po kolei. tuleje sanek, koło pasowe, pasek, napinacz... A może jeszcze raz poduszki...

na bank tulejki na sankach

Napisz napisz... Szkoda, że już takie mrozy bo nawet nie można pogrzebać z autem (jak ktoś nie ma garażu) bo biegać koło auta na -3 i wietrze to kiepskie zajęcie. Tak to bym poogarniał te tuleje. Samemu ciężko wymienić no nie? Trzeba ściągacz, podwiesić silnik? No albo wyjąć sanki i na prasę.

No i trochę dzien za krotki.. Ciemno sie robi za szybko zdecydowanie

No niestety...uroki zimy. Przynajmniej śniegu nie ma. @Dieg0o Tobie też tak kierownicą telepie? Nie wiem może to ta chłodnica u mnie z racjo tego, że jest tak jakoś opadnięta to środek ciężkości silnika jest bardziej z przodu auta i przez to telepie. Już dziwne teorie wymyślam hehe.

opadnieta bo tulejki na sankach uszkodone i tyle

a teorie to mozna sobie snoc jak z ksiegi basni

Pisałem już chyba ze 3 razy, że chłodnica nie jest opadnięta przez tuleje.... tylko przez to, że dolne zaczepy są po prostu urwane i ona wisi na rurach i opiera się dołem o sanki. Nie ma to związku z tulejami.

Podepnę się pod temat. Mam urwaną poduchę tylną w 1.7 td ISUZU. Z tego co wyczytałem na forum, najlepiej wymienić wszystkie 3 poduszki. Czy jest ktoś w stanie podesłać namiary do jakiegoś e-sklepu w którym kupię wszystkie 3 w rozsądnych pieniądzach? W żadnym z topowych (iparts, intercars) nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Goliat26 i jak wygląda sprawa wibracji u Ciebie? Znalazłeś przyczynę i rozwiązanie problemu?

Szczerze mówiąc nie za bardzo... Nie mam już sił do tego i chyba nie będę się tego podejmował. Wymieniałem pół auta a i tak dalej niektóre rzeczy mnie wnerwiają wiec już na to nie patrze.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...