Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
deficzku

elektryka szyb

Recommended Posts

Witam od okolo dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Vectry C. Otoz mam dwa problemy do ogarniecia:

1 Problem

Chodzi o podnoszenie szyb a mianowicie szyba przod od pasazera i tyl od strony kierowcy.Problem wyglada tak ze sterujac podnoszenie z drzwi kierowcy bez problemu sie podnosza i opadaj natomiast gdy chce zasterowac jes normalnie czyliz drzwi pasarzera nic zero odpowiedzi podobnie jest z tymi z tylu.I teraz pytanie czy jest jakis bezpiecznik wylacznie od tych szyb czy problem tkwi w przycisku sterowania???

2.Problem

Jest to problem z klaksonem a mianowice dziala on jakby na pol gwizdka.. Czy od klaksonu jest bezpiecznik czy trzeba szukac problemu w trabce a jesli tak to gdzie znajduje sie klakson??? autko to vectra c 2003 hatchback z gory dzieki

1. może prawe sterowanie padło a na tył masz wciśnięte zabezpieczenie u kierowcy

2. jakby padł bezpiecznik (nr 3 / 20A obok akumulatora) to sygnał nie działałby wogóle

A jesli to sterowanie jak sie do niego dobrac/wymontowac??? bo blokady napewno nie mam wlaczonej

Witam mam taki problem z otwieraniem szyb a mianowicie jak naciskam lewy przód to otwiera się prawy przód a jak prawy przód to owiera się lewy przód to samo jest z lusterkami działają odwrotnie zamiast lewego działa prawe a zamiast prawego działa lewe zaczeło się to po zabawie op-com a wcześniej było normalnie a jeszcze jak się owiera drzwi od kierowcy to nie pokazuje na wyświetlaczu otwartych drzwi a na innych działa normalnie Jak to poprawić żeby wróciło do normy ?

WITAM.Ja mam natomiast tak,że z pilota domyka mi tylko tylne szybki,przednich już nie.Wszystko działało dobrze,dopóki nie zacząłem bawić się pilotem i przyciskami w drzwiach,ponieważ po jednym naciśnięciu przycisku na pilocie otwierało tylko drzwi kierowcy,a chciałem zrobić żeby wszystkie.No i udało się(działa) tylko teraz jest taki problem z szybkami.Może ktoś wie jak pomóc?Samochód to Vectra C 1,9 DTH(150kM) kombi z 2006r(skrzynia manual)

1) mierniki w dłoń i sprawdzać przełączniki szyb

2) op-com bądź tech do reki żeby to poustawiać prawidłowo

porad na ten temat masa, jak ktoś nie ma pojęcia jak miernikiem posprawdzać to do elektryka samochód

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Ja przełączniki mam dobre,bo zamykam i otwieram.Nie da się jakimś trikiem?Pamietam że przytrzymałem klawisz blokady szyb na panelu w drzwiach i klawisz otwierania na pilocie

op-coma podłącz i tam sprawdzaj, już zostaw ten pilot bo zaraz samochodu nie otworzysz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

spróbuj zaprogramować jeszcze raz ,automatyczne zamykanie wł zapłon - otwórz szybę, a następnie zamknij trzymając przycisk i przytrzymaj go jeszcze jakieś 5 sekund. To samo zrób dla pozostałych szyb

No i poszło,a taka błachostka.Dzięki kolego.Strzałka w górę :-)

op-comem tez by poszło

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> co do autora to mierniczek w dłoń i sprawdzamy

napewno by poszło,ale trzeba go mieć

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

podczas zabawy op-com ustawiłeś w ddm układ kerowniczy prawo stronny

zmień na lewostronny i będzie ok

baw się baw potem techa będziesz szukał

Edited by matro1234