Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

trapp

Prawo serii - czyli problemów ciąg dalszy - świerszcz + przepustnica + spadek obrotów po starcie

Recommended Posts

Witajcie...

Moja Viki sie w tym roku na mnie uwzięła i planuje wydoić mnie z kasy do końca... Od pewnego okresu czasu walczę ze świerszczem w silniku ( prezentacja poniżej )

Please login or register to see this link.

a obecnie doszła do tego jeszcze przepustnica która przy obecnych temperaturach zaczeła ciągle wywalać serwisówkę ( P1125 ) oraz coś co mnie mocno zastanawia.

Po uruchomieniu zimnego silnika po około 4 - 5 sekundach pojawia się wyraźny spadek obrotów silnika. Obroty idą w dół na około jedną dwie sekundy silnikiem z lekka telepie a po chwili wraca na obroty i jest wszystko ok. Co ciekawsze pomału wychodzi na to, że świerszcz i spadek obrotów w jakiś sposób są ze sobą powiązane gdyż dość często pojawiają się jednocześnie. A ostatnio jednocześnie z tym wszystkim pojawiła się serwisówka co by sugerowało, że przepustnica też się w to wmieszała???

Oczywiśnie nie musze mówić, że jak samochód się nagrzeje nic z tego się nie pojawia?

Ja już pomału siwieje przez ten samochód ma ktoś pomysł co to może być ? Rozrząd niedawno robiony - napinacze wymienione. Znajomy który sie ostatnio opiekuje tym samochodem z lekka się już poddaje a żona wścieka, że się czepiam. Kurcze a ja mam w garażu obok sąsiada z identycznym silnikiem który startuje zupełnie inaczej.. akaoś tak miło, równo i bez "efektów specjalnych"

PS. pytanie.. może ktoś polecić skąd wyszarpnąć jakąś sensowną używaną przepustnicę do mojej Viki ?

Edited by trapp

Mialem podobnie, u mnie przyczyna byla rolka napinacza rozrzadu.

Co do świerszcza kiedyś u siebie zdiadnozowałem wyjącą rolkę kawałkiem miedzianej rurki przytkanej do ucha. Sposób banalny ale skuteczny. Tylko nie przytykaj rurki do rolki. Wystarczy rurkę przyłożyć w niewielkiej odległości i od razu słychać źródło dźwięku.

Podobno już robione zasadniczo niedawno robiony rozrząd, łożysko klimy, alternator, napinacze ..... Mechanik podejrzewa pompę wtryskową.... Jak by to kosztowało teraz wyglądało?

Kiedyś to było k.... Drogie.. A teraz na alledrogo znalazłem pompę za 200 PLN.. To możliwe?