Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

djpeter16

Viki C 2.2 direct problem???

Recommended Posts

Witam,

od zeszłego piatku jestem posiadaczem Vectry C 2.2 direct GTS.

Wczoraj pojechałem zmienic olej i filtry.Niestety Pan mechanik(jak z kozi... du.. trabka) zmienił olej i filtry ale niestety nie chciało mu sie chyba wchodzic pod auto czy bał sie zeby sobie raczek nie poparzyc... ale wymienił olej przy pomocy wysysarki...mowie mu ze moze lepiej zlac stary bo to moze nie odessac calosci ale nie przeciez zawsze wysysa calosc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> .wymieniałem wszystkie filtry i olej Motul dexos 2 5w30.nie wiem czy całosc wyssalo???w bance(5l) zostal 1 litr...Jaka jest pojemnosc ukl. smarowania w 2.2 direct???jezeli jest ok.5l to co teraz ???przeciez 1litr zmieszał sie z 4 swiezymi litrami motula(wczesniej Liqui Moly)Wymieniac od razu czy moge zrobic powiedzmy 5tys i dopiero wtedy wymienic???

a drugi problem to blad 0420120 nierozpoznany przez komputer diagnostyczny....Od czego to jest??powazny problem???wyskoczyla kontrolka silnika..blad usuniety narazie spokoj ale od czego to bylo???jechalem w deszczu moze gdzies woda sie dostała???.

Edited by djpeter16

- oleju 4,8 l

- jaki komputer diagnostyczny?

na desce wyswietlil sie symbol silnika na zolto.podjechalem na komputer do mechanika i wyskoczyl ten blad tylko nie byl opisany bo go system nie rozpoznal.dlatego nie wiem czemu zlapal wogole ten blad???

A co do oleju to wymieniac go teraz czy moge troche przejezdzic???Bo powiem szczerze to troche tych wydatkow przy zakupie jest

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Oleju rano na zimnym silniku bylo na MAX...

Edited by djpeter16

pogadaj na śląsku z tymi co mają opcoma i ten wskaże co to za błąd.

następnym razem zmień mechanika - ten widocznie nie wiem jak sie powinno wlewać olej

Blad zostal skasowany i narazie go nie ma...

A co do oleju poradzisz cos???

To wiem ale chodzi mi o to co wy byscie zrobili wymienili od razu czy troszke pojezdzili???

Please login or register to see this quote.

Cześć,

wszytko zależy od tego jak podchodzisz do samochodu:) ja jeździłem ze 2 czy 3 lata bez wymiany, tylko dolewałem (jeździłem na liqui moly 10w40 MOS2 czy jakoś tak), bo chlał oleju co niemaira litr na 300 / 400 km. Później skończyło się to remontem, ale to z powodu wadliwych pierścieni (silnik był w środku zaskakująco czysty jak to określił mechanik), bo z22yh miał to zrąbane w jakiś tam latach produkcji. Obecnie pełny syntetyk z LM zmieniam co mniej więcej rok (+/- 3 miesiące).

Opinie na forum są skrajne, więc sam musisz zdecydować o wymianie.

Jeśli nie możesz spać wiedząc, że masz trochę starego oleju to wymień i po kłopocie. Osobiście bym to zostawił i zmienił np po zimie razem z wycieraczkami:)

Co do błędu to wpisz w wyszukiwarke na forum, trochę w wątkach się przewija, więc może znajdziesz rozwiązanie. Następnym razem, jeśli gość nie wie co to za błąd, to niech go nie kasuje. Lepiej zostawić, żeby kolejny mechanik go zobaczył, może coś mu to da.