Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

djpeter16

Viki C 2.2 direct problem???

Polecane posty

Witam,

od zeszłego piatku jestem posiadaczem Vectry C 2.2 direct GTS.

Wczoraj pojechałem zmienic olej i filtry.Niestety Pan mechanik(jak z kozi... du.. trabka) zmienił olej i filtry ale niestety nie chciało mu sie chyba wchodzic pod auto czy bał sie zeby sobie raczek nie poparzyc... ale wymienił olej przy pomocy wysysarki...mowie mu ze moze lepiej zlac stary bo to moze nie odessac calosci ale nie przeciez zawsze wysysa calosc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> .wymieniałem wszystkie filtry i olej Motul dexos 2 5w30.nie wiem czy całosc wyssalo???w bance(5l) zostal 1 litr...Jaka jest pojemnosc ukl. smarowania w 2.2 direct???jezeli jest ok.5l to co teraz ???przeciez 1litr zmieszał sie z 4 swiezymi litrami motula(wczesniej Liqui Moly)Wymieniac od razu czy moge zrobic powiedzmy 5tys i dopiero wtedy wymienic???

a drugi problem to blad 0420120 nierozpoznany przez komputer diagnostyczny....Od czego to jest??powazny problem???wyskoczyla kontrolka silnika..blad usuniety narazie spokoj ale od czego to bylo???jechalem w deszczu moze gdzies woda sie dostała???.

Edytowano przez djpeter16

- oleju 4,8 l

- jaki komputer diagnostyczny?

na desce wyswietlil sie symbol silnika na zolto.podjechalem na komputer do mechanika i wyskoczyl ten blad tylko nie byl opisany bo go system nie rozpoznal.dlatego nie wiem czemu zlapal wogole ten blad???

A co do oleju to wymieniac go teraz czy moge troche przejezdzic???Bo powiem szczerze to troche tych wydatkow przy zakupie jest

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Oleju rano na zimnym silniku bylo na MAX...

Edytowano przez djpeter16

pogadaj na śląsku z tymi co mają opcoma i ten wskaże co to za błąd.

następnym razem zmień mechanika - ten widocznie nie wiem jak sie powinno wlewać olej

Blad zostal skasowany i narazie go nie ma...

A co do oleju poradzisz cos???

To wiem ale chodzi mi o to co wy byscie zrobili wymienili od razu czy troszke pojezdzili???

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Cześć,

wszytko zależy od tego jak podchodzisz do samochodu:) ja jeździłem ze 2 czy 3 lata bez wymiany, tylko dolewałem (jeździłem na liqui moly 10w40 MOS2 czy jakoś tak), bo chlał oleju co niemaira litr na 300 / 400 km. Później skończyło się to remontem, ale to z powodu wadliwych pierścieni (silnik był w środku zaskakująco czysty jak to określił mechanik), bo z22yh miał to zrąbane w jakiś tam latach produkcji. Obecnie pełny syntetyk z LM zmieniam co mniej więcej rok (+/- 3 miesiące).

Opinie na forum są skrajne, więc sam musisz zdecydować o wymianie.

Jeśli nie możesz spać wiedząc, że masz trochę starego oleju to wymień i po kłopocie. Osobiście bym to zostawił i zmienił np po zimie razem z wycieraczkami:)

Co do błędu to wpisz w wyszukiwarke na forum, trochę w wątkach się przewija, więc może znajdziesz rozwiązanie. Następnym razem, jeśli gość nie wie co to za błąd, to niech go nie kasuje. Lepiej zostawić, żeby kolejny mechanik go zobaczył, może coś mu to da.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...