Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

aLfaStar

sprężarka klimatyzacji

Recommended Posts

Witam byłem dwa dni temu u mechanika zostawiłem mu samochód(Opel Vectra B 2000r.) w celu zdiagnozowania problemu z niedziałająca klimatyzacją.

Dziś telefonicznie oznajmił mi, że koszt naprawy wyniesie 1370zł. "Należy wymienić kompresor lub zestaw uszczelnień kompresora" oraz wymienić osuszacz układu klimatyzacji, no i w cenie odgrzybianie i nabicie. I moje pytanie brzmi czy to jest astronomiczna cena jak za taką usługe czy tyle to poprostu kosztuje? Samochód póki co zabrałem i będe chyba szukał innego mechanika, zresztą czekam na opinie. Klimatyzacja niedziała od 5lat także jest juz jakis czas rozszczelniona. Jeśli to ma znaczenie to Małopolska/Tarnów Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by aLfaStar

Cena amerykańska. Osuszacz to koszt 70zł - wymienisz sam bo wystarczy grill odkręcić i już masz dostęp. Za wymianę uszczelnien na sprężarce i nabicie zapłaciłem 300zł. Zobacz na allegro ile kosztuje sprężarka po regeneracji, dodaj nabicie około 150zł, osuszacz 70zł i 100zł za robotę.

Sprężarka 700zł około więc całkowity koszt 1020. Tak sie zastanawiam czy mi sie to opłaca wogóle robić cholera, skoro wartość samochodu to koło 4tysięcy.

Witam,

przerabiałem niedawno temat spreżarki do vectry. Kupiłem auto z niedziałającą klimą(panie, wystarczy nabić - ale to mój błąd).

- spreżarka regenerowana na allegro - 350 zł

- nabicie 150

Okazało się, że spreżarka zregenerowana nie do końca. Ładna na zdjęciu, gość dalej sprzedaje, że sprawdzona na maszynie.

Lecimy dalej:

- regeneracja spreżarki w zakładzie zajmującym się klimatyzacją - 700

- ponowne nabicie 150

Wszystko ładnie chodzi, tylko że ze dwa lata nie używana więc pada osuszacz i nieszczelność jakiegoś wężyka, nabicie z robotą ok 350 zł

W międzyczasie awaria cewki od klimy( regeneracja to tylko uszczelki) naprawa i nabicie 300 zł.

Podliczamy i wychodzi:2000

Lepiej było kupić nową za 850 i uniknąć problemów z regeneracją ale sparciała guma po latach nieużywania inna sprawa.

W kwocie 2000 nie licze dni stania auta w warsztacie i pieniędzy wydanych na taksówki.

Ale... no właśnie ale jakie to wygodne:) chłodniutko w lecie, w deszcz nie ma mowy o parowaniu szyb:) choć drugi raz bym tego nie robił

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">