Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Yordu

Flota Vectra C montaż LPG

Polecane posty

Mam w firmie kilka aut konkretnie Opel Vectra C z motorem 1.8. Ostatnio postanowiłem zamonotwać do nich LPG. Pojawia się tu moje pytanie, jaką instalację polecacie do auta firmowego czyli takiego które dużo jeździ oraz będę wdzięczny za polecenie warsztatu z Warszawy lub okolic.

122 czy 140 KM ?

Kolego - ja mam 1.8 140 KM KME NEVO PRO + HANA + AC R01. Jak jesteś z Wawy to zakładaj w Mławie u Nowotczyńskiego. Spalanie LPG trasa ~7-9L, miasto w granicach 10L. Szczerze polecam. Sam zresztą poczytaj na forach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Dziusiox

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dzięki za pomoc, wezmę pod uwagę tą instalcję, ale do Mławy to raczej nie wchodzi w grę, jak mam ciągnąć tam kilka aut, nie wiem czy zrobią od razu to dla mnie za daleko, prywatnie pewnie bym pojechał ale tak to raczej odpada, ale dzięki za pomoc;)

Kolego Firma Eko-tech na ul.Regulskiej 66 ( Ursus) w mojej VC 1.8 122 miałem kilka problemów z którymi inni " fachowcy" nie dali rady. Mechanicy z tej firmy nie dość ze uporali się z usterkami to jeszcze poprawili kilka rzeczy! Samochód stał się o wiele bardziej dynamiczniejszy , a na dodatek na pełnym zbiorniku przejeżdżam więcej kilometrów.Sterownik Compact, wtryski Hana 2000, reduktor AT-09 Alaska ( proponuję większy ten obsługuje w teorii do 130 KM ale podczas wyższych prędkości jest jednak słyszalny) natomiast jest praktycznie niezniszczalny. Wszystko fajnie zestrojone daje dużą frajdę z jazdy ( jak na 122KM

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> NAPRAWDĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM TĄ FIRMĘ.

Potwierdzam, Eco tech jest spoko, doradzili mi przy mojej instalce - i śmiga bezproblemowo.

Też się podepnę, co do warsztatu możesz też zerknąć na Energy Gaz w Warszawie. Ja sam tam jakiś czas temu montowałem (możesz sobie poszukać wątku na forum) i jestem bardzo zadowolony. Instalacja działa bez zarzutu, a floty z tego co się orientuje też jakieś już gazowali.

Yordu - a zapoznales sie z tematem gazowania Z18XER? bo zapewne masz ten silnik, a nie slabszy Z18XE.

#Puchacz nie ma co czytać, każdy pisze jak uważa tyle opinii ile ludzi - dobry fachowiec sobie poradzi i przy regularnym serwisie i dobrym zestrojeniu nie będzie problemu. Ja opinie ludzi też słyszałem, czytałem i większość z tych opinii to opinia "Ja słyszałem że tego silnika nie powinno się gazować [...]". Założyłem serwisuje i śmigam!

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A zasadniczo to co jest nie tak z tym motorem pod LPG?

Zasadniczo trzeba pilnować regulacji luzu zaworowego.

@ Czarosław - ja nie odwodzę kolegi od gazowania tego silnika, jedynie zwracam uwagę na właśnie ten szczegół o którym wspomniałeś - gazowanie i pózniejsza kontrola tych luzów.
Rózni ludzie, rózni 'gazownicy' - jeden wspomni o tym fakcie, drugi oleje - i pózniej kolega będzie się zastanawiać co sie stało ze sie roz.... i zacznie sie psioczenie ze gaz jest .... do kuchenek.
Pozdrawiam :]

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A ja odpisywałem do Pyzaty. Sam mam 1.8 XER. Głowica była robiona przez poprzedniego właściciela przy 130 000 - wynik nie regulowania luzu zaworowego. Gaz założony od nowości w Holandii. Trzeba sprawdzać luz co 20-30 tys., regulować i będzie ok. Chociaż gdybym miał wybór to w ciemno wziąłbym polifotową 1.8 122 KM - bo takie też bywały - tańsza eksploatacja. Róznica między 122 a 140 KM jest mało zauważalna.

Dzięki za informacje bo nie wiedziałem o tym fakcie;) I potem bym miał że coś walnęło i bym rozpowiadał że gaz to tylko do kuchenek;)

A kolego Pyzaty, nie wiesz jakie floty montowali w tym Energy o którym wspomniałeś?

Jak byłem na przeglądzie to widziałem Chevrolety na lawecie które podjechały do nich (nowe od dealera). A na stronie możesz zobaczyć, masz Skody, Toyoty, Fiaty. Na forach też konkretnych modeli popatrz albo wpisz w google montaż lpg do flot to Ci wyskoczy parę tematów na temat flot w EGP;)

Trochę mnie nie było ale ostatecznie zamontowałem LPG. Wybrałem tak jak tu pisaliście Energy Gaz. Faktycznie warsztat w sumie fajny. Duży co istotne bo miałem gdzie tą flotę postawić. No i jest też gdzie poczekać, mają wi fi także można sobie z laptopa skorzystać, nawet kawę dostałem;) To tak z takich małych spraw ale w sumie cieszą

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> A co do instalacji to montaż BRC Sequent 24, dostałem też rabat;) Ogólnie jestem zadowolony, instalacja ma dwa tygodnie, na teraz jest ok;D Także dzięki za waszą pomoc;)

Masz jakieś foty jak wygląda montaż? Bo bym sobie porównał chętnie ze swoim;) Jak masz to wstaw;)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...