Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
majlenqa

Opel Vectra 2.0 problem z akumulatorem?

Recommended Posts

Witam!

Jestem tu nowa, dlatego proszę o wyrozumiałość i zwrócenie uwagi, że jestem kobietą i sprawy motoryzacyjne nie są moją najmocniejszą stroną dlatego zwracam się o pomoc.

Samochód oddałam do naprawy gdzie rozbierany był cały silnik bo jakaś tam uszczelka poszła. Od momentu odebrania samochodu od mechanika podczas jazdy ok 40 km zapaliła mi sie żółta kontrolka od akumulatora 13 razy. Wrocilam do mechanika on powiedział, że nic nie widzi "wszystko jest ok". Pózniej zapalała się kontrolka podczas jazdy ale znacznie rzadziej. Dwa tygodnie temau ładowałam akumulator prostownikiem. Ale mimo wszystko przy obecnym ochłodzeniu miał problemy z odpaleniem. Musiałam podgrzewać świece i dopiero za drugim/ trzecim razem odpalał. Wczoraj wsiadłam do samochodu przytrzymałam go na zapłonie ok 10 seksund wyłączyłam i chciałam uruchomić auto i pojawiła się czerwona kontrolka od akumulatora i nie chciał w ogóle zapalić.

Właśnie jestem w trakcie ładowania akumulatora prostownikiem.Ładuje go na maksa czyli 15A. Na początku pokazało mi na skali od 0 do 20, że jest na 3 a teraz spadło do 1 i tak utrzymuje się juz ok 1h.

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki co mam robić dalej bo nie mam żadnego faceta w pobliżu i skazana jestem na siebie.

Pozdrawiam!

Napisz jakie auto - bo silnik juz wiemy z domysłu że DTI 2.0

Please login or register to see this quote.

czerwona?

jeśli żółta to raczej kontrolka od błędów silnika a czerwona to ładowanie (symbol akumulatora)

Może zacznijmy od podstaw

Please login or register to see this link.

Która się zapaliła?

wskażesz i wtedy można Tobie pomóc

Kolego to ty masz alternator do regeneracji nic dziwnego że odpalić nie chce

W moim DTI miałem podobnie na szczęście moja vb była na tyle kochana ze dojechałem do warsztatu i dosłownie pod warsztatem mi zgasł i juz odpalić nie chciał

Regeneracja altka pomogła

Jestem kobietą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dziękuję za info

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Diagnozowali mi, że świece nie działają albo przekaźniki do nich. Mówili mi tez o tym, że moze byc zanieczyszczony filtr paliwa no i właśnie ten alternator. Czy to są duże koszta? Tak mniej wiecej.

Neo problem opisuje Pani.

A skoro pali się kontrolka błędy silnika to warto odczytać błędy.

Edited by michalm83

regeneracja altka coś koło 150 , przynajmniej jak ostatnio mechaniora pytałem

Michal ma rację dzisiejsze auta z diagnozujesz podpinajac pod komputer

Przepraszam nie zauważyłem tzn z smartfona pisze wiec mam troszkę trudniej

Koszt regeneracji alternatora to w zależności co się zepsuło oraz miejscowości ok 200 do 250 zł

Skąd dokładnie stolica ?

Edited by neo_82

Pewnie to będzie dla Was głupie pytanie ale da się wyjąć samemu alternator i podwieźć go do mechanika? Żaden nie chce podjechać mi pod dom a nie ma mi samochodu kto scholować na obecną chwilę...

Nie wiem jak daleko masz do mechanika ale może pożyczyła byś od kogoś akumulator . W pełni naładowany powinien wystarczyć na kilkanaście km. A nie to holowanie .

Płock

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zawsze możesz zamówić lawetę....

Wiesz, znajomy podłączył swój akumulator pod mój i nie odpalił na tych dwóch razem wiec pewnie nie da rady. Kogoś skombinuje do holowania nie mam wyjścia

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi.

Michal mnie ubiegł

Co do warsztatu w twojej okolicy napisz w forum oddzialowym ze masz problem