Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam.

Piszę temat, bo może się komuś przydać. Miałem problem jak w temacie. Auto czasami nagle gasło, czasami zaczęło nim szarpać, nie chciało odpalić,potem zapaliło i jechało normalnie. Naczytałem się forum. Kostki niebieskie, jak ruszałem nic nie pomagało, DPF i EGR Off, przepustnica czysta bez oleju, błędów zero, filtr paliwa nowy.

Problemem prawdopodobnie okazał się KABEL czwartego wtrysku. Zapaliłem auto w garażu i chodził normalnie. Ruszyłem kablem idącym do 4 wtrysku i auto zaczęło szarpać, jak mocniej zgiąłem kabel - gasło. Dokładnie takie same objawy jak wcześniej. Odizolowałem miejsce lutowania kabla kostki do wiązki, luty wyglądały dobrze "na oko". Rozciąłem kabeli połączyłem na nowo. Akurat nie miałem lutownicy, więc założyłem normalne styki "samiec-samica". Po tej operacji ruszałem kablem - objawy ustały. Być może powodem były zimne luty na łączeniu kabli. Muszę pojeździć trochę i zobaczymy.

VC z roku 2004.

Niestety nie rozwiązał się problem spadających czasami obrotów przy dojeździe do świateł. Normalnie wskazówka obrotomierza stoi w miejscu, a czasami dojeżdżam do świateł i spada do ok 500 i wskakuje na ok. 850

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> Czytałem kiedyś tematy, że winny jest EGR, ale u mnie jest wyłączony.

Edited by Pancer78

A zaślepiony masz ten EGR czy tylko wyłączony?

Odpięta wtyczka, ale czyściłem go zanim odpiąłem. Wszystko z nim było dobrze, wyglądał jak nowy. Mówisz żeby zamówić pełną i zaślepić?

Narazie nie kupuj, wytnij nawet z puszki po piwie i sprawdz, jeżeli będzie lepiej to sobie zamówisz.

Tak też zrobię. Może akurat trochę puszcza choć nie wygląda na to. Dzięki