Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Flita

Uszkodzony czujnik kąta skrętu

Recommended Posts

Witam
Posiadam Signum wiem ,że to forum la Vectry C ,ale te samochody są bliżniaczo podobne dlatego mam nadzieję że tu mi ktos pomoże.
Od jakiegos czasu pojawia mi się przy manewrowaniu na parkingu ( maksymalne skręty kierownicy w prawo i w lewo) lampki jak na dołączonym zdjęciu. Zauważyłem że częściej przy cofaniu ,ale chyba ostatnio bez różnicy. Dzwoniłem do ASO i dowiedziałem się że u mnei ten czujnik ( podejrzewam o to czujnik kąta skrętu kierownicy) jest w CIM ( to chyba znaczy że w kolunie kierownicy) powidzieli mi że koszt nowego elementu to 800zł. Czy ktoś z Was zna kogoś w kuj-pom kto naprawia tego typu sprawy??

Please login or register to see this link.

Miałem to samo, gdy zostawiłem skręcone koła na dłużej zapalała się kontrolka i do tego kierunki nie zawsze odbijały.

Pomogła kalibracja czujnika.

Co do kierunku masz racje u mnie też nie "odbija" jak jest ten błąd - bo nie zawsze on jest , ginie po wyłączenia silnika. Kto dokonuje takich kalibracji bo mechanicy to chyba nie. Może ktoś jest tu z Bydgoszczy i poleci kogoś w okolicy? Może sam moge jakoś dokonac takiej kalibracji ??

Please login or register to see this quote.

poczytaj ten temat

Please login or register to see this link.

Co do naprawy CIMa to szukaj warsztatow zajmujacych sie elektronika samochodowa z pewnoscia nie jeden zaklad ma juz naprawe opanowana.Google pomoze

Kolego Flita. Masz już może jakieś diagnozy. Mam dokładnie to samo. W czwartek jestem umówiony u elektromechanika na naprawę. Nie chciał bym aby powymieniał mi za dużo części. Twierdzi on, iż do naprawy CIM.

Na 99% czujnik kąta skrętu. Mam taki - jakby coś to proszę o prywatną wiadomość.

Please login or register to see this quote.

Sprawdz pocztę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam ze tak mam nadzieje ktoś tu jeszcze zagląda. Chciałbym zapytać czy z tym można jeździć? Mam takie same obawy czyli wspamagania świeci, kontrola trakcji świeci i kierunki nie odbijają. Niemiec po diagnozie komputerowej powiedział ze albo sensor czyli czujnik kąta skrętu albo moduł CIM. Ale koszty tu takie ze głową rozbolala czy mogę z tym zjechać do polski? Tj. Okolo 1000km?

Czy można jeździć z nieodbijającymi kierunkami ? no nie jestem pewien

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Same nie odbijają jak je ręką machne lekko w górę lub w dół to normalnie przestaje mrugac; -) a nie odbija tak automatycznie jak to jest w zwyczaju po skrecie kierownicą; -) panie

To jak masz możliwość odbijać kierunki ręcznie to w czym problem ?

można jechać !

Ja całą zimę tak przejeździłem bo nie mogłem nikogo znaleźć do naprawy. Już znalazłem w Bydgoszczy facet magik i w miarę tani

No widzisz ja umiem tylko podstawowe mechaniczne rzeczy zrobić pozatym pracuje w innej branzy....ale to elektryka wiec generalnie chciałem zapytać czy nic złego się więcej nie stanie.... czy coś więcej nie napsuje przez to ze będę jeździł. ... o to mi chodziło

No widzisz ja umiem tylko podstawowe mechaniczne rzeczy zrobić pozatym pracuje w innej branzy....ale to elektryka wiec generalnie chciałem zapytać czy nic złego się więcej nie stanie.... czy coś więcej nie napsuje przez to ze będę jeździł. ... o to mi chodziło