Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

CoolaPL

Dymienie spod auta - taka rurka na wysokości lusterek - Z19DTH

Polecane posty

Cześć Klubowicze i Forumowicze, niestety dopadł mnie problem dymienia klekota (posiadam DPF).

Opis problemu:

Krótko po odpaleniu zimnego silnika, przejechaniu kilometra i zatrzymaniu się na czerwonym lub postoju, spod auta zaczyna dymić jakby auto zasłone dymna szykowalo. Podczas silnego wiatru dymienie jest prawie niezauwazalne, tak samo podczas jazdy. Na cieplym silniku po przejechaniu 40-50km i zatrzymaniu sie na parkingu lub czerwonym swietle - problemu nie zauważylem. Błędów na desce rozdzielczej i w kompie - brak. Nic nie piszczy, nie trzeszczy, auto jeździ i przyśpiesza normalnie, spalanie również w normie. Ponadto DPF wypala się normalnie (widzę to po wzroście spalania chwilowego do ok 4L/100). Spaliny w kabinie czuć tylko wtedy, gdy załacze nawiew, więc gdy zassysa cześć tego dymu spod samochodu.

Nie mam możliwości wjechania na kanał czy podnośnik żebye (i tak trzeba będzie się udać do mechanika). Niemniej kładac sie na ziemi, zauważyłem, że ten dym wydobywa się z rurki skierowanej w dół (fi ok 3cm), która jest mniej wiecej na srodku pojazdu (przed tłumikiem środkowym), na wysokości lusterek. Ponadto jak już zgaszę auto, to z tej rurki leci nadal dym ciagiem, jakby coś jeszcze pracowalo i produkowało ten dymek.

Przegladałem różne tematy tutaj i mam kilka podejrzeń - uszczelka pod kolektorem, olej z odmy kapiacy na wydech, nieszczelne wtryskiwacze, złacze elastyczne (wymieniałem 6 miesięcy temu), osłona kolektora wydechowego, uszczelka pod chłodnica EGR...

Chciałbym zasugerować mechanikowi sprawdzenie tych elementów, ewentualnie coś dodac/odjac po Waszych komentarzach, odpowiedziach i doswiadczeniach - i tak czeka mnie wymiana oleju silnikowego i w skrzyni AF-40.

Podgrzewacz silnika, a dokładniej wypalone sitko.

Wygugluj sobie usterki,kopcenie podgrzewacza Eberspacher

Dziękuję bardzo za pomoc...rzeczywiście to chyba/napewno to...teraz tylko czekam na przesyłkę z olejami i na wymiane/naprawę. Jesteście niezastapieni w pomocy na tym forum! Jeszcze raz dziękuję za wskazówki.

Miałem to samo najlepiej jakbyś wymienił sitko i od razu świece w Eberspacher tak wymiana nie jest tania i mało kto potrafi zrobić to dobrze

Mniej wiecej ile pln szykowac?

Usterka usunieta - kompletnie uszkodzone sitko w Eberspracher W5WS. Koszt sitka 62zł w InterCars. Przy okazji googlania, to znalazlem kilka fajnych filmików, moze się komuś przyda.

Uszkodzone sitko

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Coola

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...