Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dandi13

1.9 CDTI 150 KM problem z rozruchem na zimnym i ciepłym silniku

Recommended Posts

Witam !

Od kilku dni jestem posiadaczem Vectry z 2008 roku silnik 1.9 CDTI 150 km.
Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku silnik nie załapuje za pierwszym razem dopiero za drugim lub trzecim zawsze jest tak że jak przestaje działać jakaś pompka czy kompresorek zawieszenia nie wiem co dokładnie ale dopóki to coś pracuje to silnik kręci ale nie odpala. Po odpaleniu silnika przez chwilę nie równo pracuje, nie kopci. Na rozgrzanym silniku też trzeba z 2-3 sekundy zakręcić żeby zapalił.
Myślałem że akumulator więć podłączyłem na noc prostownik i dalej o samo. Sprawdzałem ładowanie na komputerze pokładowym pokazuje 13,5 V.

Przy odpalaniu na zimnym silniku nie zapala sie żadna kontrolka od świec żarowych czy to dobrze ?

Wiem że jest podobny temat na forum jednak mój problem myśle że jest inny.

Proszę o pomoc co sprawdzić

Dzięki pozdrawiam

Czy czekasz aż zgasną wszystkie (te które powinny zgasnąć) kontrolki po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 i dopiero kręcisz?

Podłączyłeś pod komputer by sprawdzić czy masz błędy?

Please login or register to see this quote.

podjedź do jakiegoś warsztatu niech zmierzą akumulator testerem

to, że naładowałeś nie znaczy ze trzyma parametry

Próbowałem tak że czekam aż zgasną i próbowałem od razu kręcić to na zimnym jak poczekam jest trochę lepiej ale na ciepłym lepiej nie czekać bo wtedy jest dużo gorzej.
Pod kompa nie podłączałem.

Dla spokoju sprawdz tez dawki wtryskiwaczy.

Dobra pojechałem dzisiaj do mechanika podłączył kompa, sprawdził akumulator.
Ja sie na tym nie znam ale powiedział że wszystko jest w porządku jedynie jeden wtrysk trochę słabszy ale mówił żeby sobie jeszcze tym głowy nie zawracać.
Zalecił regeneracje rozrusznika tylko.

Ktory wtrysk? Trzeci? Troche znaczy ile

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">? Pamieta kolega wartosc?

Pierwszy wtrysk jest słaby i ma dawke korekcyjną ok +2,5. Dzisiaj jeszcze sprawdziłem świece żąrowe i po ich wykręceniu złapałem się za głowę bo żadna z nich nie działa. Trochę się ucieszyłem na to odkrycie bo może uda się łatwo pozbyć problemu choć pewności nie mam. Nie wiem jeszcze o co chodzi z kontrolką świec żarowych bo zapala się tylko na jakieś 2 s a wydaje mi się że to za krótki czas podgrzewania. Może ktoś wytłumaczyć jak to działa czy świece są podgrzewane tylko jak jest tego potrzeba czyli np poniżej jakiejś temperatury ?

Edited by dandi13