Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vanRobin

Czy opłaca się jeszcze sprowadzić auto z Niemiec?

Recommended Posts

Mam 30 tys zł na zakup samochodu. Szukałem czegoś w kraju - ale co tu dużo mówić - wyboru dużego nie ma. Interesują mnie głównie Audi, BMW i właśnie Ople. Czy warto jest szukać jeszcze aut w Niemczech? Czy dużo jest zabawy z papierkami, cłami itd?

Popatrz tutaj

Please login or register to see this link.

a najlepiej to przedzwoń i przedstaw swój problem.

Jasne że się opłaca, pod warunkiem że jeśli w Polsce szukasz auta za 30tys to tam musisz liczyć za to samo 34tys. Oczywiście mówię o pewnym samochodzie. Sam tak od kilka lat robię i nie zamierzam zmieniać tego.

Z własnego doświadczenia wiem że załatwienie formalności w niemczech to jakaś godzina czasu, w polsce sprawe rejestracji ograniesz w 3 dni.

Jesteś nowy na forum, na wszystkie nurtujące cię pytana znajdziesz odpowiedz w tym dziale

Z czysto ekonomicznego punkt - nie opłaca się. Dobre auta dużo kosztują. U nas - dobrych nie ma. I dlatego się opłaca... Albo zlecić komuś - Levy albo Omega, obaj mają bardzo dobre opinię bo mają bardzo dobre auta.

Dla niektórych się nie opłaca a dla innych się opłaca. Do powyższego zestawienia dorzuciłbym jeszcze Pawła Matuszek który który też trudni się sprowadzaniem aut z Niemiec. Ma dobre opinie w wielu miejscach.

A ile się płaci za takie wyszukanie i ściągnięcie? Kto zajmuje się tymi wszystkimi sprawami związanymi z umowami, przerejestrowaniem itd?

przeczytaj te dwa tematy i i chyba co nieco Ci się rozjasni , zadzwon do nich popytaj

Był na forum niedawno temat niezadowolonej osoby, która kupiła samochód od omegi ale nie mogę go znaleźć. Czy temat został usunięty?

Został przeniesiony do tematu Omegi

Please login or register to see this quote.

Najczęściej tak to wygląda, że ty znajdujesz sobie auto na jednym z niemieckich odpowiednikców otomoto np autoscout de. I on podjeżdża do aby go obejrzeć, sprawdzić na ich odpowiedniku stacji diagnostycznej czy aso. Przy czym jeżeli jest lipa, to Ci dzwoni i mówi, że nie warto. Natomiast jeżeli wszystko jest ok, to możesz ty podjechać lub ewenutalnie on Ci podrzuca go do pl.

Najlepiej zadzwoń i się popytaj.

Nie prościej podzwonić? Do ceny z ogłoszenia trzeba doliczyć gdzieś do 4.000 zł z opłatami.

A jak już marcinek pisał - aut z Niemiec nie opłaca się kupować - bo zadbane auto kosztuje więcej niż w Polsce - bo do Polski na handel ciągnie się same szroty aby cena była jak najniższa. Auta z Niemiec kupuje się dla stanu auta i wyposażenia - a nie dla ceny!!!!!!

Edited by reset

Ja mam tam trochę inne zdanie i uważam, że jak auto ładne - to warto ściagnąć nawet za trochę wyższą cenę niż teoretycznie trzeba by było zapłacić za podobne auto w PL. Drogi tam mają w większości przypadków płaskie jak stół. Jak coś się dzieje z autem to jadą i naprawiają - a nie tak jak większość w PL robi - a jakoś to będzie lub naprawy to jakieś prowizorki.

Auta z Niemiec są też zdecydowanie lepiej wyposażone.

Jak masz więc możliwość ściagnięcia z Niemiec dobrego auta - to kupuj bez dwóch zdań.

Nie wiem w czym to zdanie różni się od poprzednich wpisów. Przecież tylko z punktu ekonomicznego piszemy, że się nie opłaca. Reszta z korzyścią dla auta z D

Nie mozna bylo tego lepiej podsumowac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

hm, sorki że sie wtrącam, ale cóż , czy się opłaca ? to już jest chyba kalkulacja dla kupującego , zależy co chcesz mieć ,

wyposażenie ? no cóż mozna kupić i ful wyposażone ale można i golasy , twój wybór

drogi ? hm, tu też mam odmienne zdanie , są drogi dobr i drogi złe , pół roku jeżdże obecnie po Berlinie i szczerze mam juz dość tych ich ,,super dróg,,

stan auta ? owszem jest tu inna kultura posiadania auta ,ale wcale nie jest tak że odrazu lecą do warsztatu, niestety tu nie opłaca się naprawiać auta-drooogo, nawet dla nich,

najczęstrze naprawy są dokonywane przed obowiązkowym przeglądem TUV , i to też w wypadku gdy auto nie jest w komisie albo u handlarza

więc , podsumowując , naprawdę czy się opłaca czy nie to już ocena kupującego ,polecam zakup od prywatnej osoby

A czy to chodzi o tego gościa -

- bo być może ktoś z moich znajomych byłby zainteresowany...

W połowie 2015 r. ma zniknąć opłata recyklingowa, 500 zł w kieszeni zostanie...

Skąd to info? Na jakiej podstawie? Czemu dopiero w połowie 2015? No i najważniejsze - jaką opłatę wymyśla zamiast recyklingu? :-D

nowelizacja ustawy ma wejść w życie w lipcu 2015 r. podobno:)

Migot221 - ales kotleta odgrzal - to art sprzed prawie 3 lat...

Przepisy maja sie zmienic - co roku to samo i co roku brak konkretow...

Moim zdaniem opłata recyklingowa jak i inne nie są złym pomysłem. Eliminuje sprowadzanie najtańszych aut za 200-300 Euro gdyż po doliczeniu kosztów opłat ok 1200 zł lepiej kupić pojazd w Pl, dojezdzić nim np. rok i oddać na szrot inkasując 800 zł. Tyle szroty płaca u mnie za auto. W ten sposób oczyszcza się rynek najstarszych aut w PL.

A przy sprowadzaniu auta za 20-30 tys zł opłaty tak bardzo nie bolą. Zawsze można zbić cenę na ewentualną rejestrację.

dałem tamten artykuł bo jest lepiej opisana sytuacja, tu jest juz konkretniej artykuł aktualny.

Oooo tak lepiej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozyjemy zobaczymy...