Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Darek4151

Coś z elektryka

Polecane posty

Witam. Mam vectre 2.0 benzyna i mały problem a mianowicie samochód jakby nie miał ssania i rozładowywał akumulator, jeżeli używam jej codziennie zapale rano raczej bez problemu a jeżeli postoi z 2 dni to już cyrki albo zapala nie do końca i zaraz gaśnie albo nawet nie zakręcę i brak prądu nagle. bylem u elektryka wymienił cala instalacje silnika bo kable były sparciałe, nowe świece kable itp. chwile było dobrze (max tydzień) Pompa paliwa daje ciśnienie, brak błędów na kompie. I jeszcze jeden szczegół zaczyna mi skakać obrotomierz ( czasami, skokowo idzie do końca gdzieś się zatrzyma i zaczyna np na 5tys chodzić jakby miał 1tys obrotów) nie zawsze to się dzieje ale wtedy to już wiem ze go gasić nie można bo nie zapali i przy tym jak się aku rozładowuje słychać dziwne dźwięki w okolicy deski rozdzielczej. Jakieś pomysły ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a alternator / ładowanie i akumulator sprawdzał?

tak. mam ładowanie dobre( na pracującym 14.4) i jeszcze jedno po podlaczeniu pod kompa pokazuje jak faluja delikatnie obroty miedzy 890 a 912( mniej wiecej) oraz pokazuje naprzemiennie skład mieszanki bogata/ uboga i obroty na biegu jałowym nie wiecej niz te 912. aku w innym aucie normalnie dzialal

Edytowano przez Darek4151

Ja bym sprawdzil masy i regulator napiecia w altenatorze

A ja bym zaczął od czujnika wału, skoro masz prawidłowe napięcie.

Odczyt obrotów realizowany jest na podstawie wskazań czujnika wąłu, jeżeli masz problemy z odpalaniem to może być właśnie przyczyną, bardzo powszechne z resztą w tym motorze, często parcieje izolacja kabli przez co dochodzi do zwarć, jeżeli np zwiera Ci sygnałowy to może również powodować to rozładowanie aku.

Masz jakieś błędy z czujnika?

Przy wymianie oczywiście kup oryginał siemensa bo te torpany i inne wynalazki bardzo często są uszkodzone lub padają po paru tygodniach.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów( dziś sprawdzone) a kable od komputera do wtrysków itp wymieniałem właśnie z powodu ze parciała izolacja kabli. A ten czujnik można jakoś sprawdzić ? czy tylko wizualnie ? a i jeszcze wyczytałem na forum ze czujnik temperatury cieczy chłodzącej odpowiada za ssanie i ze moze sie zawieszać ? na kompie pokazuje mi dobra temp ale zawsze na ciepło był podłączany

i niestety nie jest to czujnik walu:(

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...