Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

zulu03

problem z podświetleniem klamek

Polecane posty

Witam, szukam od dwóch dni na forum i nie mogę znaleźć informacji na temat co trzeba rozebrać by dostać się do kostek w nadwoziu które łączą instalacje do drzwi przednich, mianowicie umyślałem sobie podświetlane klamek i nie wiem jak najlepiej puścić kable

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> do tylnych drzwi pół biedy bo kostki mam na wierzchu, problem mam tylko z dopasowaniem złączek by zrobić instalacje w oryginalnej kostce, jestem nowy na forum i jeszcze nie do końca potrafię ogarnąc wyszukiwarkę więc jeżeli jest to na forum to sorki ...

A pod co chcesz podpiąć te podświetlenie?

Edytowano przez Macius125

a sorki że nie napisałem,do zewnętrznych masę ciągnę z pod lampki w podsufitce, tak by zapalały się jak otworzę auto z kluczyka, a do klamek wewnętrznych plusa będę ciągnął z żarówek od podświetlania przycisków szyby. tylko mam problem jak pociągnąć kable z nadwozia do drzwi .

Edytowano przez zulu03

A masz lampki w drzwiach?

Z z nich bierzesz plusa a masę z karoserii.

ale wtedy będą świeciły tylko przy otwartych drzwiach, a tak nie chce,

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

testowałem dziś różne metody podpięcia i gdybym podpiął tak jak Ty mówisz to bym miał świecące się klamki 24/h na dobę nie zależnie czy drzwi otwarte, czy auto zamknięte ponieważ ta lampka jest sterowana masą ... i plus tam jest cały czas...
ponawiam moje pytanie, jak przeprowadzić kabel przez kostki w drzwiach najłatwiej ...

A co masz w drzwiach? Ile głośników, centralny zamek, lampki, elektryczne lusterka, sensory poduszek bocznych? To wszystko zależy jak wygląda kostka łącząca drzwi z kabiną. Czyli ile pinów w tej okrągłej kostce masz wolnych. Jeśli są jakieś wolne to rozwiercasz kostkę delikatnie i tamtędy prowadzisz kable. Jeśli masz wszystkie zajęte to nie mam pomysłu. Może rozwiercić całą kostkę a kable tam polutować i jakoś przeciągnąć całość. Zostawiając je oczywiście w fabrycznym peszlu.

"testowałem dziś różne metody podpięcia i gdybym podpiął tak jak Ty mówisz to bym miał świecące się klamki 24/h na dobę nie zależnie czy drzwi otwarte, czy auto zamknięte ponieważ ta lampka jest sterowana masą ... i plus tam jest cały czas..." - A skąd brałeś masę do sterowania??? Weź z tego odbiornika z którego chcesz, żeby to działało jak dawca masy.

tylne drzwi mam zrobione w kostce, udało mi się dorwać oryginalne kostki i mam dodatkowe piny oryginalne które montuje w kostce, z przodem mam zamiar zrobić tak samo tylko nie wiem jak w nadwoziu dobrać się do kostek przednich bo tam dość ciasnawo, w drzwiach mam elektryczne podgrzewane lusterka, elektryczne szyby, centralny zamek, sensor airbaga, lampkę, jeden głośnik,
do podświetlenia klamek zewnętrzynch plusa wziąłem z lampki w drzwiach a masę z lampki w podsufitce, a do klamki wewnętrznej masę biorę z drzwi a plusa z diód od podświetlania przycisków do szyb, tak że dwa kable muszę przeprowadzić do drzwi, masę do zewnętrznej i plusa do wewnętrzenej, zostało mi się tylko dobrać do przedniej kostki w nadwoziu i z nią mam problem, bo nie chce niczego uszkodzić,

Macius125 dzięki wielkie, z przednimi drzwiami nie udało mi się tak jak planowałem (piny w kostkach) ale za to tak jak poradziłeś, zrobiłem dziury w kostkach i przepuściłem kable

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">
tak że temat uważam za zamknięty, dzięki wielkie

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Jak skończysz możesz dać zdjęcie jak świecą klamki w nocy i jak mocowałeś diody w klamce i jakie diody tam masz ?

jak skończę wsyzstko w tym aucie co chcę zrobić to wtedy zaprezentuje swoją viki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> w środku dałem diody 3 mm biały zimny, nawiercona dziura w klamce, dioda przyklejona w wewnątrz na kleju z pistoletu, a zewnętrzne to 7,5 cm paska ledowego zagęszczonego na klamkę przyklejonym na taśmie dwustronnej oraz po obu końcach klejem z pistoletu (z jednej strony zaizolowałem nim od razu miejsce lutowania kabelków do taśmy) kable puściłem za pomocą wywierconych dziurek,

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

poczytaj

w prawdzie nie ma dokładnie opisanego tego co potrzebowałem ale dzięki za chęci

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a z problemem sb już przed wczoraj poradziłem więc wszystko gra

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...