Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Adamso93

Szyba kierowcy - problem

Polecane posty

Witam! Mam problem z opuszczaniem szyby kierowcy. Mianowicie wszystkie szyby działają bez zarzutu z wyjątkiem opuszczania szyby kierowcy. Otóż na kabelku odpowiedzialnym za opuszczanie szyby mam stały plus, gdy wciskam przycisk opuszczania szyby nic się nie dzieje, nie słychać dźwięku silniczka - kompletnie nic, mogę wciskać i wciskać. Jak otworzę auto zanim włożę kluczyk do stacyjki przyciski otwierania szyb są nieaktywne - tak powinno być, ale gdy wcisnę przycisk otwierania przedniej lewej szyby od razu reszta przycisków jest aktywna. Mogę nie mieć kluczyka w stacyjce - wystarczy że wcisnę ten przycisk i będę go trzymał to w tym czasie mogę otwierać i zamykać resztę szyb. Dodam że jak odłączę akumulator to w czasie podłączania właśnie jako jedyna otwiera mi się szyba kierowcy (zonk). Tak więc silniczek na pewno jest sprawny. Panel otwierania/zamykania szyb też na pewno działa, bo od znajomego wyciągnęliśmy jego panel i wszystko tak samo, szyby się otwierają/zamykają z wyjątkiem tej jednej, jak wcisnęliśmy przycisk odpowiedzialny za opuszczanie to reszta przycisków od razu była aktywna. Tak więc wydaje mi się że gdzieś mam jakieś zwarcie/przebicie lub przekaźnik nie działa tak jak powinien. Moje pytanie jest takie: czy w ogóle jest jakiś przekaźnik - jeżeli tak to gdzie, czy muszę niestety przeryć całą instalację i szukać przyczyny? Dzisiaj ściągnąłem boczek drzwi i jest tam taka metalowa klapka na nitach - osłona airbag czy coś tego typu, wolałbym tego nie ruszać póki to nie będzie konieczne. Z góry dzięki za odpowiedź.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Moim zdaniem są dwie opcje albo masz zworę albo ktoś dłubał w instalacji.

Dziwnym jest że przy przytrzymaniu przycisku bez kluczyka aktywują się pozostałe drzwi, czy w tym czasie podświetlają się ich guziki czy są nieaktywne?

Do dzrzwi kierowcy nie dochodzi sygnał zasilania przycisków kolor biały, z którego inne przyciski podają napięcie albo na sterowanie otwarciem lub zamknięciem, natomiast skądś ten sygnał musi jakoś przechodzić ponownie do panelu.

Na ogół w VB padają przejścia pomiędzy dzrzwiami a nadwoziem, rozepnij kostkę ściągnij gumę i sprawdź w jakim stanie masz kable.

Czy poza problemami z szybami masz jakieś inne objawy? typu brak światełka w drzwiach, problemy z CZ, coś głupieje zachowuje się dziwnie?

Co do tej blachy, jest to osłona czujnika uderzeniowego, można ją zdjęć nic się nie stanie, tylko zaopatrz się w nitownicę i 3 nity.

KAble do szyb idą tunelem środkowym i rozchodzą się na boki więc ewentualnie można tam sprawdzić czy coś się nie zwarło.

Dzięki za odpowiedź. Jak trzymam ten przycisk to reszta guzików jest aktywna + działa podświetlenie. Sprawdzę łączenia między drzwiami a nadwoziem, później wyciągnę tunel środkowy + wszystko co trza będzie żeby dobrać się do kabli od szyby kierowcy, a na deser jak to nie pomoże zostawiam sobie tą osłonę na nitach i tam będę grzebał.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli chodzi o wariowanie, to ustawianie lusterek działa mi tylko góra/dół, na boki nic się nie dzieje ale na 90% to jest wina joysticka od regulacji, bo jeszcze jakiś czas temu jak się mocniej wcisnęło i pokombinowało to mogłem sterować lusterkami też we wszystkie strony. Może się mylę ale to chyba nie będzie wina tego przejścia między drzwiami i a nadwoziem, skoro podczas podłączania akumulatora właśnie ta szyba się opuszcza. Jeżeli tam miałbym przerwane przewody lub coś by nie łączyło to chyba w ogóle by się szyba nie otwierała? Rozumiem że nie ma żadnego przekaźnika odpowiedzialnego za otwieranie szyby?

Przekaźników samych w sobie nie ma,są tylko na silniczkach, od kiedy to masz? miałeś coś grzebane w aucie?

Edytowano przez JarekS

Viki mam od końca sierpnia, ja nic nie grzebałem, może poprzedni właściciel. Powolutku, nie spiesząc się jakoś to znajdę.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...