Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

metaddd

Skwierczenie w silniku? - problem

Polecane posty

Witam,

mam taki problem, coś ostatnio zaobserwowałem, że w silniku słychać takie skwierczenie, jakby świerszcza. Domysły były takie, że być może coś przy alternatorze. Na umieszczonym, przeze mnie filmiku poniżej, wszystko dokładnie słychać i widać. Na załączonym obrazku koło, które się kręci zostało wymienione ( koło napinacza paska ) oraz pasek wieloklinowy. Z pierwszych obserwacji wynikało, że wina może być właśnie tych wymienionych części, lecz okazało się, że gdzieś tam jeszcze niżej, jest ukryte drugie koło, którego nie widać. Czy może to być problem tego drugiego kółka, na którym kręci się ten pasek? Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

Oto film:

Pozdrawiam,

Spróbuj psiknac na tą rolkę plakiem jak ustanie piszczenie tzn że rolka do wymiany

Było wymieniane koło napinacza paska oraz pasek wieloklinowy.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Rozumiem ze przy sciagnietym pasku tego dzwieku nie ma. Taki odglos moze wydobywac sie np.z alternatora.Sprawdz wszystkie rolki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Mi tak cwierkała pompa wody, a dokładnie jej łożysko.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Piotrek dokładnie tak samo?

Piotrek dokładnie tak samo?

Moim zdaniem napinacz paska tak na 99%

Dzięki slavio bd kontaktował się z mechanikiem to na pewno wspomnę to.

Dodam, że po rozgrzanym silnika i przejechaniu jakiegoś tam odcinka prawie wcale te swierszczrnie jest nieslyszalne.

Tutaj był napinacz walniety...

Identyczny odgłos jak u Ciebie ;-)

Tak, też myślałem ze to coś z osprzętu typu napinacz , rolka lub altek. Zdąłem pasek i odpaliłem silnik i piszczało dalej, więc byłem pewien ze to w rozrządzie. po wyjęciu pompy za głowe się złapałem jaki luz miało łożysko. Zdejmij pasek i odpal.

Jak nie będzie piszczeć to napinacz lub łożysko alternatora ale raczej napinacz będzie ;-)

A jak bedzie piszczeć dalej to bym już zmienił pewnie cały rozrząd ;-)

Dziękuję ślicznie panowie za te rady. Bardzo pomocne, jakby kogoś interesowało to po zrobieniu i zdiagnozowaniu tego problemu dam znać co i jak było.

Witam, mechanik zdiagnozowal ze problem tkwi w kole pasowym wału korbowego ale jakoś nie chce mi się wierzyć. Prawdopodobnie bym wymieniany 24tys km temu, ale jak mechanik tak stwierdził to pewnie i tak jest. Ma ktoś jakieś zndanie na ten temat, bo nie chce płacić za coś co nie zlikwiduje tego klekotu?

Edytowano przez metaddd

To już chcesz likwidować klekot czy świerszczenie bo to dwa różne odgłosy? ;-)

Jeśli zdjął pasek klinowy a odgłos pozostał to mogło by to wskazywać na koło pasowe wału korbowego... Jeśli coś to już kupuj to dayco dpv1046

.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Ok slavio dzięki za odpowiedź, jutro rano odbieram samochód i zobaczę co tam z nim zmontowali.

Dziwne, że zostawiałeś samochód na serwisie-takie usterki jak u Ciebie to się diagnozuje w 15-30min patrząc mechanikowi na łapki co tam dłubie hehe...

Potem drugie 15min do sklepu po napinacz lub po koło montaż 15min i wracasz nach hausen zadowolony a tak to różnie może być ;-)

Nie wiem czy wiesz, że za leżakowanie auta na serwisie też się dopłaca hehe - przy odbiorze będzie-Panie co my żeśmy się na diagnozowali przy tym aucie aby to ustalić i takie tam bzdety ;-)

Przyczyną było złe zamontowanie koła pasowego wału korbowego. Jeden z gwintów był źle umocowany i porobiły się luzy na kole które powodowały takie klepotanie. Śruba wydrążyła rowek na płytce koła co spowodowało jego uszkodzenie i w wyniku złą pracę.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zdiagnozować przyczynę tego klekotu. Mam nadzieję, że w podobnych tego typu sytuacjach również pomożecie.

Pozdrawiam.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...