Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rybkins

Mocowanie górne, poduszki amortyzatora przód

Recommended Posts

Witam, jak przy każdej wizycie na ustawianiu zbieżności, mechanicy sugerują, że poduszki amortyzatora są do wymiany bo przy podniesionym aucie jest luz przy kielichu. Za każdym razem tumaczę, że nawet po wymianię na nowe jest ten luz i zawsze ustawiali ale dziś stwierdzili, że z tym luzem nie ustawia zbieżności bo nie ma sensu. Jak w końcu jest z tymi poduchami ma byc tam ten luz przy podniesionym przodzie czy nie ma być? Bo nie wiem czy szukać przyczyny tego czy nie, może coś jest źle złożone chociaż tam nie ma co źle złożyć, mi już po prostu ręcę opadają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma być luzu. Podnosząc auto (koło w powietrzu) może być widać że talerzyk zmienia wysokość (bo poduszka gumowa więc pod wpływem ciężaru auta zmienia się wysokość) ale luzu być nie może.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz pytanie czemu u mnie po wyminaie na nowe poduszki jest też luz. Ma ktoś jakieś foto podglądowe jak to ma być poskładane? W prawdzie poskadałem tak jak było ale nie wiadomo czy mechanik wczesniej czegoś nie spaprał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this image.

Edited by k_r_i_s_b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam pod się pod temat. W swoim aucie też wymieniałem ostatnio całe mocowania wraz z poduszkami. Zmontowane wg powyższego schematu. Kupiony zestaw marki Febi. Totalnego luzu nie ma ale przy całkowicie podniesionym przodzie spokojnie można ruszyć całą kolumną. Trochę to dziwne. Auto prowadzi się bez problemów nie pływa nie ściąga więc chyba jest ok. Dajcie znać czy ten typ tak ma ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, ten typ tak nie ma! Kwestia jeszcze jaki silnik posiadasz i czy poduchy są dobrane pod właściwy silnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,8 116km poduchy dobrane dobrze i zmontowane ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też niedawno wymieniałem poduchy wraz z łożyskami z przodu. Komplet zakupiony firmy forbi i po założeniu z jednej strony jest sztywno i śruba (26 z schematu) wkręcona jest daleko, lecz z drugiej strony talerz (28 z szablonu) wisi delikatnie nad kielichem. Ogólnie amorek jest ruchomy. Sprawa sprawdzana u 2 magików i żaden nie jest w stanie powiedzieć dlaczego tak jest. Wszystkie części dochodzą prawidłowo oprócz tego tależa (28) który też teoretycznie jest na swoim miejscu. Widać od razu, że z tej strony nakrętka (26) nie jest tak daleko wkręcona jak z drógiej strony. Na przeglądzie koleś próbował jakimś specjalnym kluczem to dokręcić ale nie dało rady ruszyć nic bo było na maksa wszystko dokręcone.

Powiedział, że mogło się tak zdarzyć, że tym kołem mogłem wpaśc w dużą dziurę i uszkodzić którąś z reszty elementów całego amortyzatora i nie jest to spasowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem - wywaliłem poduchy po roku bo źle je poskładałem. Na rysunku z postu #4 nad elementem nr 30 jest plastik w którym siedzą łożyska. Ten plastik ma na obwodzie zewnętrznym odstający "dzyndzelek" (takie specjalne miejsce). Ten punkt musi być ustawionu dokładnie nad końcem ostatniego dolnego zwoju sprężyny potrząc od góry (po to jest).

Tu więcej na ten temat:

Please login or register to see this link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...